LHF prezidents Kalvītis: Ja spēlēsim tikai ar veterāniem, tad vienā brīdī mums var klāties plāni

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis sarunā ar ”Latvijas Radio” komentējis Latvijas izlases parādīto sniegumu 2024. gada pasaules čempionātā un paudis prieku par lielo debitantu skaitu valstsvienībā.

Hokejazinas.com” jau vēstīja, ka Latvijas valstsvienība pēdējā grupu turnīra mačā ar 3:6 piekāpās ASV izlasei un turnīru noslēdza devītajā vietā.

Kalvītis Latvijas valstsvienības izcīnīto devīto vietu šajā pasaules čempionātā nosauca par veikumu, kas atbilst Latvijas vietai Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangā. LHF prezidents izlases sasniegto vērtē pozitīvi, jo komanda līdz pēdējam pretendēja uz vietu ceturtdaļfinālā.

Latvijas valstsvienības rindās šajā pasaules čempionātā debitēja septiņi hokejisti – vārtsargs Ēriks Vītols, aizsargs Markuss Komuls un uzbrucēji Haralds Egle, Eduards Tralmaks, Fēlikss Gavars, Raivis Ansons un Martins Laviņš.

“Ja mēs jaunajiem puišiem uzticēsimies, dosim viņiem iespēju izaugsmei, tad mums tas [spēlētāju] resurss palielināsies automātiski,” teica Kalvītis. ”Ja mēs mēģināsim spēlēt tikai ar veterāniem un ticēt tikai vecās paaudzes hokejistiem, tad vienā brīdī mums vienkārši var klāties plāni.”

Nākamo turnīru Latvijas izlase aizvadīs jau augusta beigās, kad Rīgā cīnīsies par ceļazīmi uz 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm. LHF prezidents atklāja, ka Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Latvijas valstsvienības sastāvu salīdzinājumā ar pasaules čempionātu varētu papildināt pieci līdz seši spēlētāji.

Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs Rīgā norisināsies no 29. augusta līdz 1. septembrim. Harija Vītoliņa vadītā komanda Rīgā notiekošajā turnīrā tiksies ar Francijas, Slovēnijas un Ukrainas hokejistiem. Ceļazīmi uz 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm iegūs tikai viena no četrām komandām.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

Autors: Rainers Rogs Avots: Latvijas Radio

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)