Latvijas izlase sagrauj Itāliju pirmajā OS kvalifikācijas spēlē

Cīnoties par ceļazīmi uz 2022. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, pirmo spēli kvalifikācijas turnīrā, kas notiek Rīgā, aizvadīja Latvijas un Itālijas izlases. Ar rezultātu 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) uzvaru izcīnīja Latvijas izlase.

Latvija spēli iesāka diezgan augstā tempā, apdraudot Bernarda vārtos jau no spēles pirmās minūtes. Ceturtajā minūtē Jaks ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pārspēja Itālijas vārtsargu, atklājot spēles rezultātu.

Divas minūtes vēlāk, Ābols noslēdza Daugaviņa un Roberta Bukarta iesākto uzbrukumu, palielinot pārsvaru.

Gandrīz uzreiz Girgensonam bija lieliska iespēja gūt trešos vārtus, taču nespēja trāpīt ripu tukšā stūrī. Perioda turpinājumā itāļi vairākas reizes apdraudēja Punnenova sargātos vārtus, bet latvietis lieliski tika galā ar savu darbu.

Otro trešdaļu Latvija arī iesāka ļoti aktīvi, un pēc aizvadītām 6 minūtēm, Rubīns ar spēcīgu metienu pārspēja Bernardu. Spēles turpinājumā itāļi divreiz pārkāpa noteikumus, paliekot trijatā pret pieciem latviešiem. Indrašis veiksmīgi spēja realizēt vienu no diviem vairākumiem, panākot 4:0. Līdz trešdaļas beigām Latvija “iespieda” itāļus savā zonā, aktīvi uzbrūkot Bernarda sargātajiem vārtiem.

Noslēdzošajā trešdaļā Latvija guva vēl divus vārtus – pēc Indraša metiena ripa atlēca no itāļu aizsarga kājas un atrada ceļu vārtos. Bet 7 minūtes līdz spēles beigām, Daugaviņš ar skaistu solo gājienu cauri visam laukumam pielika punktu spēlei.

Dienas pirmajā spēlē Francijas izlase bija spēcīgāka par Ungārijas izlasi. Rītdien, 27. augustā, tiks aizvadītas vēl divas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra spēles, kurās tiksies Francijas un Itālijas izlases, kā arī Latvijas un Ungārijas.

Autors: hokejazinas.com