Latvijas izlase parāda raksturu un PČ ievadā smagā cīņā pārspēj Poliju (VIDEO)

Ar uzvaru 2024. gada pasaules čempionātu šodien uzsāka Latvijas valstsvienība, kas Čehijas pilsētā Ostravā smagā cīņā papildlaikā ar 5:4 (0:1, 1:1, 3:2, 1:0) pārspēja Polijas izlasi. Uzvarētāju sastāvā trīs (2+1) punktus sakrāja kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Poļi ļoti aktīvi uzsāka maču, bet pirmās trešdaļas turpinājumā Latvijas izlase izlīdzināja spēles gaitu. Rodrigo Ābols 13. minūtē nopelnīja noraidījumu, taču Harija Vītoliņa vadītā komanda veiksmīgi darbojās mazākumā un tā laikā nosargāja savus vārtus neskartus.

Polijas izlase drīz pēc vairākuma beigām gan izvirzījās vadībā – 16. minūtē pēc Krištofa Mačiaša izpildītā metiena no ļoti asa leņķa ripa trāpīja Latvijas aizsargam Markusam Komulam pa nūju un nonāca Elvja Merzļikina sargātajos vārtos.

Otrā trešdaļa sākās ar Latvijas valstsvienības spiedienu. Drīz vien tas vainagojās ar panākumiem – 23. minūtē pēc Raivja Ansona izdarītā metiena Roberts Mamčics bija pirmais pie Polijas izlases vārtsarga Džona Mareja atsistās ripas un panāca uz tablo 1:1.

Mirkli vēlāk Latvijas valstsvienībai bija lieliska iespēja izvirzīties vadībā – pēc Rodrigo Ābola piespēles Daugaviņš, cenšoties raidīt ripu tukšā vārtu stūrī no ļoti tuvas distances, trāpīja pa vārtu stabu.

Otrā perioda vidū Polijas izlase, pateicoties vēl vienam labvēlīgam rikošetam, atguva vadību. Elvis Merzļikins atvairīja Kamila Valegas izdarīto metienu, bet ripa pēc tam trāpīja pa kāju Latvijas pirmo vārtu autoram Mamčicam un nonāca Merzļikina sargātajā cietoksnī.

Pēc nepilnām divām minūtēm Mārtiņš Dzierkals atstāja Latvijas valstsvienību mazākumā, taču to izdevās izturēt. Otrās trešdaļas turpinājumā Vītoliņa padotie ieguva divus skaitliskos vairākumus.

Latvijas izlase trešo periodu uzsāka vairākumā, bet to nespēja realizēt. Mirkli vēlāk Oskars Batņa atstāja Latviju mazākumā. Tas gan Latvijas valstsvienībai izvērtās ļoti veiksmīgs – Ābols, spēlējot mazākumā, pretuzbrukumā pēc lieliskas Daugaviņa piespēles panāca 2:2.

Mačiašs 48. minūtē, izceļoties otro reizi mačā, atguva Polijas izlasei vadību. Daugaviņš 53. minūtē panāca neizšķirtu, bet Rihards Bukarts pēc divām ar pusi minūtēm pirmoreiz mačā izvirzīja Latvijas valstsvienību vadībā.

Latvijas līdzjutēju prieki gan nebija ilgi – pēc 90 sekundēm Mateušs Briks panāca 4:4. Turklāt pamatlaika pēdējā minūtē Kristaps Zīle atstāja Vītoliņa vadīto komandu mazākumā. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti.

Latvijas izlase izturēja atlikušo laiku mazākumā papildlaikā. Pagarinājuma vidū Merzļikinam talkā nāca vārtu konstrukcija. Mirkli vēlāk pa vārtu konstrukciju trāpīja arī Daugaviņš, taču tieši kapteinim piederēja pēdējais vārds. Daugaviņš 64. minūtē pēc lieliskas Ābola piespēles guva savus otros vārtus mačā un izrāva Latvijas valstsvienībai laimīgu uzvaru – 5:4.

Merzļikins Latvijas izlases vārtos atvairīja vien 18 no 22 (81,82%) poļu metieniem. Savukārt Marejs tika galā ar 32 no 37 (86,49%) Latvijas hokejistu metieniem.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs jau rīt, plkst. 17:20 tiekoties ar Francijas hokejistiem.