Izlase briest novembrim: Kalvītis apstiprina dažus uzvārdus

Latvijas hokeja izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) pastāstīja par gaidāmajām pārbaudes spēlēm novembrī ar Francijas izlasi, atklājot dažus hokejstus, kuri tiks uzaicināti uz valstsvienību.

Hokejaziņas jau vēstīja, ka novembrī Latvijas izlase aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Francijas hokejistiem. Izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar Hokejaziņām jau ieskicēja dažus uzvārdus, kurus vēlas redzēt izlasē. Arī Kalvītis dažus no viņiem piemin.

“Mūsu primārais mērķis šajos IIHF pārtraukumus ir izvērtēt hokejistus, kuri ikdienā nav bijuši un redzēti valstsvienības rindās pasaules čempionātos. Tas mums palīdzēs saprast, kuri no šiem hokejistiem ir spēruši soli tuvāk izlases kodolam. Protams, nevajadzētu arī aizmirst par mūsu pamatsastāva hokejistiem. Tāpēc novembrī Latvijā būs arī pārstāvji no “bronzas izlases” – Oskars Batņa, Mārtiņš Dzierkals, Kristaps Zīle, Kristiāns Rubīns, Roberts Mamčics un Ivars Punnenovs.

Kā valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš minēja vienā no pēdējām intervijām, vēlamies lielāku lomu uzticēt Oskaram Batņam, kurš teicami iesācis jauno sezonu. Savukārt, Dzierkals šajā sezonā spēlē Zviedrijas hokeja līgā. Cerams, ka šis pārtraukums Mārtiņam palīdzēs restartēties, iegūt lielāku pārliecību par savām spējām. Tikmēr Rubīns vairākus gadus atradās Ziemeļamerikā un Latvijas izlasē spēlējis tikai PČ laikā. Kristiāns pēc ilgāka laika novembrī varēs spēlēt savu skatītāju un ģimenes priekšā. Rubīna, Zīles un Mamčica dalība šajā starptautiskajā logā ir domāta, lai viņi varētu uzņemties līdera lomu un radīt piemēru jaunākajiem aizsargiem, kas būs šajā sasaukumā,” sacīja Kalvītis.

Valtsvienības menedžeris arī ieskicē pārbaudes spēļu grafiku pirms nākamā gada pasaules čempionāta.

“Cikla sākumā savā laukumā spēlēsim divus mačus pret Austrijas komandu. Pēc tam Rīgā uzņemsim spēcīgo un titulēto Somiju, ar ko esam vienojušies uz divām sezonām, un šobrīd kārtojam pēdējās formalitātes. Vēlāk jau viesosimies Šveicē, bet gatavošanos noslēgsim savu skatītāju priekšā pret norvēģiem,” piebilda Kalvītis.

 

Autors: Mārtiņš Lācis Avots: LHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)