Daugaviņš: Būtu pareizi, ka valsts atbalstītu arī augstākā ranga sportistus ar izdienas pensiju

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš sarunā ar “LSM” apsprieda nepieciešamību pēc izdienas pensijām pēc sportistu karjeru noslēguma.

Latvijas izlases kapteinis sprieda, ka, ja izdienas pensijas pienākas policistiem un militārpersonām, arī augstāka ranga sportistiem, kuri gadiem pārstāvējuši Latvijas izlasi, būtu jāsaņem valsts atbalsts. Daugaviņš uzskatīja, ka tādā gadījumā spēlētājiem rastos drošības sajūta un viņi būtu gatavi ziedot sevi, zinot, ka ir valsts garantējums pēc karjeras beigām.

“Man jau tagad vienai rokai ir zaudētas 50% kustību, bet man nebūs nekādu sociālu garantiju, ka es varēšu to iet un ārstēt. No agras jaunības esmu bijis prom, man nekas nepienākas. Bet rūpes no valsts puses par to, ka sportistiem būtu atbalsts arī pensijas vecumā, būtu veids, kas cilvēkus motivētu iet un ziedot savu ķermeni lielajam sportam, pārstāvēt savu valsti. Ja izdodas izsisties līdz tam profesionālajam līmenim, kad ir jāizšķiras: iet tālāk pasaules līmeņa komandās vai nē, tad tā būtu motivācija,” atklāja Daugaviņš.

Kapteinis vēl vēstīja, ka bieži vien spēlējis tikai goda dēļ, vēl atdodot savu atvaļinājumu izlasei, vien saņemot simbolisku dienas naudu. Tāpat šis bija pirmais čempionāts, kad Daugaviņš saņēmis valsts prēmiju par sportiskajiem sasniegumiem, jo tas pienākas vien tad, kad izlase iekļūst ceturtdaļfinālā.

Iepriekš Kaspars Daugaviņš paziņoja, ka Krievijā viņam izdevies nopelnīt pietiekami daudz, lai nodrošinātu dzīvi pēc karjeras noslēguma, taču vēstīja, ka ir arī tādi, kas “izvelk visu karjeru un tikai rēķinus samaksā”.

Daugaviņš pasaules čempionātā desmit spēlēs izcēlās ar trim vārtu guvumiem un četrām rezultatīvām piespēlēm un palīdzēja Latvijas valstsvienībai izcīnīt bronzas godalgas.

Aizvadītajā sezonā Vācijas hokeja līgas (DEL) vienības Izerlonas “Roosters” rindās uzbrucējs 55 spēlēs izcēlās ar 21 vārtu guvumu un 28 rezultatīvām piespēlēm. 35 gadus vecais uzbrucējs bija rezultatīvākais spēlētājs komandā.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: LSM

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)