Daugaviņš atkal varonis papildlaikā, Latvijas izlase izcīna otro uzvaru šajā PČ (VIDEO)

Šovakar 2024. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra otrajā spēlē Latvijas hokeja izlase ar rezultātu 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0) papildlaikā apspēlēja Francijas valstsvienību.

Pirmā perioda ievadā veiksmīgāk uzbrukumus veidoja Latvijas izlases hokejisti, Rodrigo Ābola maiņai vairākas reizes apdraudot vārtus. Vienā no momentiem Mārtiņš Dzierkals nespēja ieraidīt ripu tukšā vārtu stūrī.

Turpinājumā franči sāka uzņemt apgriezienus, bet mūsu hokejistu disciplīnas trūkums noveda pie lielā mazākuma – Kristaps Zīle nopelnīja divu minūšu sodu, bet Oskars Batņa par dūrienu ar nūju nopelnīja noraidījumu 5+20.

Francijas izlases uzbrucējs Stefans Da Kosta ar metienu no zilās līnijas aizsegā izdarīja metienu un tā ripa atrada ceļu Elvja Merzļikina vārtos – 0:1 Francijas labā.

Otro trešdaļu daudz aktīvāk sāka pretinieks un Elvim Merzļikinam vairākas reizes nācās glābt komandu – arī Latvijas izlases vairākumā Merzļikins divreiz tika galā ar teicamām franču iespējām.

Perioda beigās Latvijas izlase aktīvāk sāka uzbrukt, lielisku iespēju nerealizējot Renāram Krastenbergam. Arī vairākumā bīstami pa vārtiem meta Rihards Bukarts.

Trešo trešdaļu gan veiksmīgāk iesāka latvieši un beidzot izdevās arī gūt vārtus – Mārtiņš Dzierkals ieveda ripu zonā un apkārt trīs pretiniekiem pamanījās atdot ripu Ralfam Freibergam.

Freibergs spēcīgi un precīzi raidīja piespēli Rodrigo Ābola virzienā, kurš ievirzīja ripu pretinieku cietoksnī no vārtu priekšas.

Perioda vidū Francijas izlases aizsargs Hugo Galē nopelnīja 5+20 minūšu noraidījumu par sitienu ar elkoni pret Latvijas valstsvienības aizsargu Jāni Jaku.

Vairākumā Kaspars Daugaviņš ar ātrumu ieslidoja zonā, izdarīja metienu, bet Roberts Bukarts nekavējoties raidīja vārtos atlēkušo ripu – 2:1 Latvijas izlases labā.

17. minūtē pretuzbrukumos devās franči un arī spēja panākt izlīdzinājumu, kad Pjērs Eduārs Belemārs vārtu priekā pirmais tika pie ripas.

Pēdējos pamatlaika mirkļos uzbrukumā devās pretinieks – pašaizliedzīga spēle, Elvja Merzļikina kājsargs un Mika Indraša veiklā nūja savu vārtu priekšā mūsu komandai nodrošināja vienu punktu.

Abām vienībām pagarinājumā bija iespējas noslēgt spēli. Latvijas hokejisti arī spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču realizēt to viņi nespēja.

Papildlaika pēdējā sekundē Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš tomēr izrāva uzvaru mūsu valstsvienībai! Tie bija viņa otrie vārti papildlaikā divās spēlēs šajā turnīrā.

Elvis Merzļikins Latvijas izlases vārtos atvairīja 27 no 29 (93,10%) francūžu metieniem. Savukārt Julians Junka tika galā ar 33 no 36 (91,67%) Latvijas hokejistu metieniem.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Latvijas izlase ar četriem punktiem ieņem pirmo vietu B grupā, bet Francijas hokejisti ar vienu punktu divās cīņās ierindojas pēdējā, astotajā pozīcijā B grupā.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs otrdien, 14. maijā plkst. 17:20, kad nāksies krustot nūjas ar  Kazahstānas hokejistiem.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

Mūsu hokejisti šo čempionātu aizvada B grupā Ostravā, tiekoties ar ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV valstsvienībām.