Bergmanis: Bija lieliskas iespējas uzvarēt spēli pret Somiju

Latvijas izlases aizsargs Arvils Bergmanis pēc mūsu valstsvienības piedzīvotā zaudējuma pasaules čempionāta otrajā mačā pret turnīra mājinieci un pašreizējo olimpisko čempioni Somiju sarunā ar žurnālistiem neslēpa sarūgtinājumu par piedzīvoto neveiksmi.

Jau vēstījām, ka Latvijas valstsvienība otrajā pasaules čempionāta mačā dramatiskā cīņā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās vienai no grupas galvenajām favorītēm Somijai un piedzīvoja otro zaudējumu divās aizvadītajās turnīra spēlēs. Vienīgos vārtus mūsējo labā pret somiem guva Rūdolfs Balcers.

”Jūtos forši. Prieks, ka treneri uzticas un dod iespēju sevi parādīt laukumā. Mēģinu atdot sevi visu,” pēc mača pret Somijas izlasi atzina Latvijas valstsvienības pasaules čempionātu debitants Arvils Bergmanis, kurš norādīja, ka treneri no viņa sagaida ātru hokeju un tīru spēli aizsardzībā.

”Izanalizējām kļūdas. Tā pirmā spēle nebija labākā mūsu izpildījumā. Zinājām, ka somi ir ātra un laba komanda. Noskaņojāmies, tāpēc arī spēlējām labāk,” iemeslu, kāpēc mačs pret Somiju izdevās labāks par pirmo spēli pret ASV skaidroja jaunais aizsargs.

”Varbūt kaut kur viņi mūs paspieda ik pa brīdim, bet, es uzskatu, ka mēs ļoti labi aizsargājāmies, un spējām arī paši izveidot momentus,” teica Bergmanis. ”Bija lieliskas iespējas arī uzvarēt šo spēli, bet diemžēl ir kā ir. Es domāju, gan no skatītāju viedokļa, gan arī no spēlētāju puses bija ļoti laba spēle.”

Bergmanis uzsvēra, ka, viņaprāt, jaunajiem izlases aizsargiem izveidojusies laba komunikācija ar vārtsargu Elvi Merzļikinu. ”Elvis jau pirms turnīra pateica, ka mums ir jārunā, lai būtu vieglāk. Lai viņš saprot un mēs saprotam, ko darīt uz laukuma. Es domāju, ka ir labi. Protams, vēl varbūt var kaut ko pieslīpēt, bet kopumā, es domāju, ka ir laba komunkācija.”

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs pirmdien, pulksten 16:20 pret Norvēģijas izlasi, kas pirmajā mačā piektdien pret somiem piedzīvoja sagrāvi ar 0:5. Lai saglabātu vēl izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, nākamajā mačā mūsu hokejistiem obligāti jāizcīna uzvaru. ”Jāiziet cauri kļūdām. Ko varbūt labi, ko varbūt slikti izdarījām. Jāatpūšas un jāgatavojas norvēģiem,” norādīja Bergmanis.

Autors: Rainers Rogs Avots: LTV7

Komentāri (0)