Latvijas izlase dramatiskā mačā piekāpjas olimpiskajai čempionei Somijai (VIDEO)

Otro zaudējumu divas spēlēs 2022. gada pasaules hokeja čempionātā šovakar piedzīvoja Latvijas valstsvienība, kas dramatiskā mačā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās turnīra mājiniecei un pašreizējai olimpiskajai čempionei Somijai. Vienīgos vārtus mūsējo labā guva Rūdolfs Balcers.

Tieši Balcers atklāja mača rezultātu. Tas notika devītajā minūtē, kad Ronalds Ķēniņš ātrajā pretuzbrukumā izdarīja lielisku piespēli NHL kluba Sanhosē ”Sharks” uzbrucējam. Balcers saņēma ripu un meistarīgi nogādāja to pretinieku vārtos – 1:0.

Latvijas izlase ilgu laiku atradās minimālā vadībā, taču otrā perioda vidū mājinieki diemžēl panāca izlīdzinājumu. Mača 31. minūtē Elvi Merzļikinu, spēlējot skaitliskajā vairākumā, pārspēja Sakari Maninens.

Pēc tam ilgu laiku bija neizšķirts (1:1). Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām diemžēl pilnīgi nevajadzīgu noraidījumu pretinieku zonā aiz vārtiem nopelnīja Mārtiņš Dzierkals. Somiem vajadzēja vien 18 sekundes, lai realizētu vairākumu. Mājiniekus vadībā izvirzīja Mikaels Granlunds.

Mūsu hokejisti nepadevās un turpināja cīnīties. Latvijas valstsvienība pamatlaika izskaņā nomainīja Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr atspēlēties un izglābties no zaudējuma mūsējiem šoreiz neizdevās.

Harija Vītoliņa vadītā komanda piedzīvoja otro neveiksmi pēc kārtas. Tikmēr pašreizējie olimpiskie čempioni svinēja otro panākumu divās aizvadītajās spēlēs. Nākamais mačs mūsējiem paredzēts jau pirmdien pret Norvēģijas izlasi. Spēle sāksies pulksten 16:20.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF