Zviedrijas izlase uzvar trešo spēli četrās dienās un triumfē “Swiss Ice Hockey Games”

Šodien Šveices pilsētā Cīrihē norisinājās divas “Swiss Ice Hockey Games” spēles.

Pirmajā dienas spēlē Zviedrijas izlase ar rezultātu 5:3 (1:0, 1:1, 3:2) apspēlēja Čehijas valstsvienību.

Mača rezultātu 15. minūtē atklāja Sebastians Hartmans. 18 minūtes vēlāk Pāvels Kousals panāca neizšķirtu, kam nedaudz vēlāk sekoja zviedra Pontusa Andrejsona vārtu guvums. Otrās trešdaļas pēdējā minūtē Markuss Sorensens nespēja realizēt soda metienu.

Trešais periods izrādījās vārtiem bagāts. Desmitajā minūte Andrejsons guva savus otros vārtus spēlē. Trīs minūtes vēlāk Lūkass Elveness panāca 4:1 Zviedrijas labā. Vien minūti vēlāk Petrs Koditeks vienus vārtus spēja atgūt. Pamatlaika noslēdzošajā minūtē Daniels Voženileks samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču pēc 40 sekundēm Sorensens ieraidīja ripu tukšos čehu vārtos un uzstādīja mača gala rezultātu.

Zviedrijas izlases vārtus sargāja Daniels Marmenlinds, atvairot 22 no 25 metieniem. Tikmēr Čehijas vārtsargs Dominiks Pavlāts tika galā ar 21 metienu no 25.

Zviedrijai šī kļuva par trešo uzvaru trīs spēlēs, kas ļāva izcīnīt deviņus punktus un 1. vietu turnīrā.

Vakara spēlē mājiniece Šveice ar rezultātu 3:4 (1:2, 1:0, 1:1, 0:1) papildlaikā piekāpās Somijas izlasei.

Rezultātu ceturtajā minūtē atklāja Jūso Māenpā. Pāris epizodes vēlāk izcēlās kautiņš starp somu Rubenu Rafkinu un šveicieti Tristanu Šerveju. Abi spēlētāji saņēma pa piecām soda minūtēm un noraidījumam līdz spēles beigām. Perioda otrajā pusē Artu Hjurujs dubultoja Somijas pārsvaru, taču pusotru minūti vēlāk Kristofs Bērčijs vienus vārtus atguva.

Otrās trešdaļas 16. minūtē šveicietis Kalvins Tīrkaufs vairākumā panāca neizšķirtu uz tablo. Līdz ar sirēnu, kas vēstīja par otrās trešdaļas beigām, Somijas uzbrucējs Īro Pakarinens izcēlās ar vārtu guvumu, taču pēc video atkārtojuma skatīšanās, tas tika atcelts.

Trešā perioda vidū Lauri Pajuniemi realizēja skaitlisko vairākumu. Taču vien minūti un 39 sekundes vēlāk Tīrkaufs guva savus otros vārtus spēlē, panākot 3:3. Overtaimā Jere Inala izmantoja iespēju spēlējot formātā “4 pret 3” un atnesa Somijai uzvaru.

Somijas vārtsargs Hari Seteri atvairīja 35 no 38 metieniem. Tikmēr šveiciešu vārtsargs Jorens van Potelbergs tika galā ar 26 no 30 raidījumiem.

“Swiss Ice Hockey” games pēc visām trīs spēlēm 1. vietu ieņēma Zviedrija ar deviņiem punktiem, tai ar pieciem punktiem seko Čehija. Trešo vietu ar diviem punktiem ieņēma Somija, taču pēdējā, 4. vietā ierindojās Šveice ar diviem punktiem.