Somijas izlase lauž mājinieces uzvaras sēriju un triumfē “Beijer Hockey Games”

Noslēdzies trešais Eirotūres posms – “Beijer Hockey Games”. Turnīrs norisinājās Zviedrijas pilsētā Kārlstadē.

Dienas pirmajā spēlē Čehijas hokeja izlase ar rezultātu 5:3 (0:1, 2:1, 3:1) pārspēja Šveices hokejistus.

Mača 15. minūtē šveicietis Aksels Simičs atklāja rezultātu. 18 minūtes vēlāk Petrs Zamorskis vairākumā spēja panākt izlīdzinājumu. Pirmspēdējā otrās trešdaļas minūtē Danils Voženileks pirmoreiz mačā izvirzīja Čehiju vadībā, taču trīs sekundes pirms sirēnas, Marks Maršons atgrieza neizšķirtu uz tablo.

Trešā perioda ievadā Tailers Mojs guva trešos šveiciešu vārtus. Pēc tam gan sekoja trīs Čehijas bezatbildes vārti, izceļoties Dāvidam Kašem, Liboram Hajekam un vēlreiz Voženilekam, kurš ripu ieraidīja tukšos vārtos.

Čehijas vārtsargs Jakubs Māleks atvairīja 11 no 14 metieniem, kamēr Šveices vārtsargs Konors Hjūzs tika galā ar 19 no 23 raidījumiem.

Otrajā mačā mājiniece Zviedrija ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) atzina Somijas izlases pārākumu.

Jāpiebilst, ka Zviedrijai bija aktīva septiņu spēļu uzvaru sērija Eirotūres posmos. Zviedrijas hokejisti iepriekšējo zaudējumu cieta novembra posmā pret Čehijas izlasi.

Spēles piektajā minūtē Ēmeli Suomi vairākumā atklāja rezultātu. Otrās trešdaļas 18. minūtē Peka Jormaka dubultoja somu pārsvaru.

Trešā perioda ievadā Markuss Hardegārds vienus vārtus atguva, taču panākt izlīdzinājumu Zviedrijai neizdevās.

Somijas vārtsargs Emīls Larmi neitralizēja 34 no 35 metieniem, bet Markuss Hogbergs tika galā ar deviņiem raidījumiem no 11.

Turnīrā 1. vietu ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ieņēma Somijas izlase. Otrajā pozīcijā ierindojās mājiniece Zviedrija ar sešiem punktiem. Čehija ar trīs punktiem palika 3. vietā, taču tabulu noslēdza Šveices valstsvienība, kas trīs spēlēs pie punktiem netika.

Ceturtais un noslēdzošais šīs sezonas Eirotūres posms – “Czech Hockey Games” – norisināsies Čehijā no 2. līdz 5. maijam.