Kazahstāna iemet piecas ripas Lielbritānijai, Dānija apspēlē Latvijas pirmo pretinieci

Gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, šodien tika aizvadītas divas pārbaudes spēles.

Pirmajā mačā Lielbritānijas izlase Čehijas pilsētā Slani zaudēja hokejistiem no Kazahstānas ar rezultātu 2:5 (1:0, 0:2, 1:3).

Pirmā perioda sākumā Liams Kirks izvirzīja lielbritāniešus vadībā. Otrajā trešdaļā Ņikita Mihailis ar diviem vārtu guvumiem četru minūšu laikā izmainīja spēles gaitu, panākot 2:1 Kazahstānas labā.

Trešā perioda ievadā kazahstānieši vairākumā panāca 3:1, taču trīs minūtes vēlāk Lielbritānijas aizsargs Sems Rups samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Kazahstāna 8. minūtē atgrieza divu vārtu pārsvaru, bet pēdējā minūtē pielika treknu punktu, ieraidot piekto ripu sāncenšu vārtos.

Tikmēr Polijas pilsētā Sosnovecā vietējā Polijas izlase ar rezultātu 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) piekāpās Dānijas valstsvienībai.

Pirmie vārti tika gūti vien 38. minūtē, kad izcēlās dāņu uzbrucējs Aleksandrs Trū. Trešā perioda 33. sekundē Mikels Āgards dubultoja pārsvaru.

Pusotru minūti vēlāk Bartožs Fražko vienus vārtus spēja atgūt, panākot 2:1, taču perioda 14. minūtē 19 gadus vecais Dānijas uzbrucējs Oskars Fiskers Molgārds palielināja pārsvaru.

Frederiks Dikovs atvairīja 19 no 20 Polijas metieniem, kamēr Dāvids Zabolotnijs tika galā ar 18 no 21 Dānijas metiena.

Kazahstāna un Polija pasaules čempionātā spēlēs B grupā, kurā cīnīsies arī Latvija. Taču Dānijas un Lielbritānijas izlases spēkosies A grupā, Prāgā.