No bezdibeņa malas līdz zelta medaļām – 2017. gada Latvijas hokeja čempionāta fināls

Tuvojoties Optibet hokeja līgas (OHL) regulārās sezonas noslēgumam, Hokejazinas.com apskatīs Latvijas čempionāta finālsērijas, kas gan palikušas fanu atmiņā, gan, iespējams, dažiem jau piemirsušās.

Šoreiz apskatīsim 2017. gada Latvijas hokeja virslīgas finālsēriju starp Ogres “Kurbads” un Rīgas “Mogo/LSPA” komandām, kurā “Kurbads” spēlētāji izcīnīja vienu no sarežģītākajiem un aizraujošākajiem panākumiem hokeja vēsturē.

“Kurbads” vienība iepriekšējās trīs sezonās spēja iekļūt finālā, bet visās sērijās tika piedzīvots zaudējums, ieskaitot 2015. gadu, kad uzvaru ar 4-2 izcīnīja “Mogo/LSPA”, kas aizvadīja pirmo sezonu virslīgā.

2016. gadā abas komandas tikās jau pusfinālā, kur uzvaru ar rezultātu 3-1 izcīnīja Ogres hokejisti, finālā septiņu spēļu sērijā gan piekāpjoties HK “Liepāja”.

Regulārajā sezonā labāku rezultātu rādīja “Mogo/LSPA”, ar 61 punktu atrodoties pirmajā vietā līgā, bet “Kurbads” ar 55 punktiem ierindojās trešajā pozīcijā.

Jau pirmajā sērijas spēlē bija skaidri redzama sāncenšu nepatika vienam pret otru, asumiem izceļoties jau pirmajā periodā.

Otrajā trešdaļā Toms Hartmanis izvirzīja vadībā “Kurbads” vienību, bet trešajā mača nogrieznī Rustama Begova un Mārtiņa Oskara Freimaņa vārti jau deva priekšrocību “Mogo/LSPA”.

Andris Siksnis ar precīzu metienu tukšos vārtos pielika punktu spēlei un regulārās sezonas labākā komanda sāka sēriju ar uzvaru.

“Kurbads” hokejisti gan nemeta plinti krūmos un otro spēli sāka veiksmīgāk – Hartmanis vēlreiz guva pirmos vārtus mačā un izvirzīja vadībā “Kurbads” komandu, taču otrajā periodā “Mogo/LSPA” atguvās un Raimonds VIlkoits panāca neizšķirtu.

Trešajā periodā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem – Sandis Zolmanis vēlreiz izvirzīja vadībā viesus, bet Rūdolfs Prūsis panāca izlīdzinājumu.

Spēle izšķīrās pēcspēles metienos, kur ar vienīgo vārtu guvumu izcēlās “Mogo/LSPA” uzbrucējs Andrejs Smirnovs.

Sērijas trešā spēle šķita izšķiroša – ja “Kurbads” uzvarētu, tad sērijā atgrieztos dzīvība, taču “Mogo/LSPA” panākums praktiski garantētu ceturto ogrēniešu zaudēto finālsēriju pēc kārtas.

Pirmajā periodā savu meistarību beidzot parādīja “Mogo/LSPA” līderi un guva trīs vārtus. Krišs Lipsbergs, Jānis Ozoliņš un Vladimirs Mamonovs izcēlās ar vārtu guvumu, bet “Kurbads” spēja atbildēt ar vienu precīzu metienu, kuru izpelnījās Sandis Zolmanis.

Arī šajā spēlē bez asumiem iztikt neizdevās – bija redzams, ka abas komandas patiešām vēlējās gūt pārākumu ar jebkādiem līdzekļiem.

Otrajā trešdaļā “Kurbads” apšaudīja viesu vārtus un Juris Štāls arī samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet atspēlēties neizdevās un Ogres klubs nonāca bezdibeņa malā.

Ceturtajā mačā “Kurbads” hokejisti atkal pirmie izvirzījās vadībā – šoreiz vārtus guva sezonas izskaņā iegūtais Juris Upītis, bet vien piecas sekundes pirms trešdaļas beigām Andrejs Lavrenovs panāca izlīdzinājumu un šķita, ka atkārtosies pirmo trīs spēļu scenārijs.

Otro periodu Ogres klubs aizvadīja fantastiski – divus vārtus guva Rihards Remiņš, bet vēl pa vienai ripai pievienoja komandas kapteinis Toms Bluks un Jānis Straupe.

Intrigu mačā tomēr “Mogo/LSPA” hokejistiem saglabāt izdevās – Edgars Kurmis un Rustams Begovs trešajā trešdaļā samazināja rezultāta starpību līdz divām ripām.

Toms Zeltiņš un Andris Siksnis abu komandu rindās vēl apmainījās ar vārtu guvumiem, bet spēles izskaņā aizraujošajai cīņai punktu pielika Bruno Zabis, kurš ieraidīja ripu tukšos “Mogo/LSPA” vārtos.

Nākamajā spēlē gan lomas mainījās – jau 58. sekundē “Mogo/LSPA” uzbrucējs Jānis Ozoliņš atklāja mača rezultātu.

Nākamos trīs vārtus gan guva “Kurbads” hokejisti – Jānis Straupe panāca izlīdzinājumu, Edgars Brancis jau izvirzīja vadībā viesus, bet Rihards Remiņš dubultoja pārsvaru.

Trešajā periodā “Mogo/LSPA” līderis Elviss Želubovskis guva savus pirmos vārtus sērijā, bet nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām Toms Bluks atjaunoja “Kurbads” divu vārtu pārsvaru.

Lai gan Jānis Ozoliņš 31 sekundi pirms spēles beigām realizēja soda metienu, laika panākt izlīdzinājumu nepietika.

Jādomā, ka tieši šī spēle ne tikai deva pārliecību “Kurbads” hokejistiem, kuriem nākamajā mačā uz sava ledus radās iespēja izlīdzināt rezultātu sērijā, bet arī lika “Mogo/LSPA” spēlētājiem šaubīties par uzvaru, kas nupat bija vien rokas stiepiena attālumā.

Ogres komanda maču sāka lieliski – pirmajā periodā metienu attiecība bija 11:2 mājinieku labā. Šis pārsvars arī deva rezultātu, jo astotajā minūtē pirmos vārtus guva Toms Hartmanis, bet vien 24 sekundes vēlāk Juris Upītis dubultoja priekšrocību.

Vēlāk mačā “Kurbads” kapteinis Bluks turpināja lielisko sniegumu un guva trešos vārtus, piespiežot veikt lieliskā “Mogo/LSPA” vārtsarga Henrija Anča nomaiņu, bet Aleksandrs Macijevskis iemeta ceturto ripu viesu vārtos.

Goda vārtus “Mogo/LSPA” rindās guva Rustams Begovs, taču neko vairāk Rīgas vienība nespēja – rezultāts sērijā bija izlīdzināts un iniciatīva skaidri atradās “Kurbads” hokejistu rokās.

Lai gan septītās spēles pirmo periodu veiksmīgāk aizvadīja mājinieki, rezultātu vien otrajā trešdaļā atklāja fantastiskais “Kurbads” kapteinis Toms Bluks, kurš guva vārtus jau ceturtajā mačā pēc kārtas.

Trešā mača nogriežņa sākumā Edgars Kurmis panāca izlīdzinājumu, kas nozīmēja pavisam aizraujošu mača izskaņu.

Vien trīs minūtes pirms pamatlaika noslēguma Edgars Brancis vadībā izvirzīja “Kurbads” vienību un šo pārsvaru arī izdevās noturēt līdz beigām.

“Kurbads” hokejisti un brangais fanu kontingents, kas devās līdzi klubam, varēja svinēt, bet “Mogo/LSPA” šo pavisam nepatīkamo zaudējumu atcerēsies vēl ilgi.

Jādomā, ka uzvara tik sarežģītā sērijā ne tikai padarīja šo uzvaru daudz saldāku gan pašiem hokejistiem, gan līdzjutējiem, bet arī lika aizmirst iepriekšējo trīs mokpilno sezonu noslēgumu.

Ogres vienība uzvaru finālā izcīnīja arī 2018. gadā, apspēlējot “Zemgale/LLU” četrās spēlēs, bet “Mogo/LSPA” gadu vēlāk atriebās “Kurbads” hokejistiem, finālsērijā uzvarot sešās spēlēs.