Sapnis ir reāls – “Oilers” uzvar sērijas piekto spēli un vēlreiz pagarina sezonu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas piektajā spēlē Edmontonas “Oilers” komanda viesos ar rezultātu 5:3 (1:0, 3:2, 1:1) aspēlēja Floridas “Panthers” vienību.

Latvijas izlases aizsargs Uvis Balinskis šajā mačā netika iekļauts “Panthers” sastāvā. Balinskis šajās izslēgšanas spēlēs vēl nav devies laukumā.

Pirmā perioda sestajā minūtē “Oilers” uzbrucējs Konors Brauns mazākumā atklāja spēles rezultātu, bet otrās trešdaļas otrajā minūtē Zeks Haimans vairākumā dubultoja pārsvaru.

Sestajā minūtē Konors Makdeivids panāca 3:0 “Oilers” labā, taču septītajā minūtē Metjū Tkačuks vienus vārtus atguva.

Korijs Perijs 12. minūtē realizēja skaitlisko pārsvaru un guva ceturtos Edmontonas kluba vārtus, bet 13. minūtē Evans Rodrigess tika pie otrā “Panthers” precīzā metiena.

Trešā mača nogriežņa piektajā minūtē Olivers Ekmans-Larsons samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču 19 sekundes pirms pamatlaika beigām “Oilers” kapteinis Konors Makdeivids pielika punktu spēlei ar precīzu metienu tukšos “Panthers” vārtos.

Stjūarts Skiners atvairīja 29 no 32 “Panthers” metieniem, bet Sergejs Bobrovskis tika galā ar 19 no 23 “Oilers” raidījumiem.

“Panthers” šobrīd atrodas vadībā Stenlija kausa finālā ar rezultātu 3-2. Floridas klubs pēc trešās cīņas bija vadībā ar 3-0.

Floridas “Panthers” šis ir otrais Stenlija kausa fināls pēc kārtas un trešais kluba pastāvēšanas vēsturē. Stenlija kausu komandai vēl nav izdevies izcīnīt.

Pagājušogad “Panthers” ar 1-4 finālā piekāpās Teodora Bļugera Vegasas “Goldden Knights”.

Tikmēr “Oilers” šis ir pirmais Stenlija kausa fināls kopš 2006. gada, kad ar 3-4 tika piedzīvots zaudējums Karolīnas “Hurricanes”. Kopumā klubs izcīnījis piecus Stenlija kausus, astoņas reizes iekļūstot finālā.

Nākamā spēle Stenlija kausa finālā norisināsies 22. jūnijā Edmontonā plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.