Skaitļi pēc spēles pret ASV – Krastenbergs pārtrauc sauso sēriju, debitantiem labākais +/- koeficients

Latvijas izlase vakar 2024. gada pasaules čempionāta B apakšgrupas pēdējā spēlē ar 3:6 piekāpās ASV izlasei un noslēdza turnīru devītajā vietā. Portāls ”Hokejazinas.com” piedāvā atskatīties uz Latvijas hokejistu statistikas rādītājiem mačā pret ASV.

Vārtsargs

Latvijas izlases vārtus mačā pret ASV valstsvienību sargāja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja 37 no 42 (88,10%) pretinieku metieniem. Gudļevskis spēlē pret amerikāņiem atzīmējās ar rezultatīvu piespēli – 24. minūtē viņš asistēja Renāra Krastenberga vārtu guvumā.

Rezultatīvākie

Mačā pret ASV izlasi rezultatīvākais Latvijas valstsvienības rindās bija Eduards Tralmaks, kurš izcēlās ar diviem (1+1) punktiem. Tralmaks pret amerikāņiem guva savus pirmos vārtus pasaules čempionātos.

Tāpat ar precīziem metieniem atzīmējās Krastenbergs un Roberts Mamčics. Krastenbergs pārtrauca 21 spēles sēriju bez punktiem pasaules čempionātos, bet Mamčics guva savus trešos vārtus turnīrā.

Spēlē pret ASV pirmo rezultativitātes punktu Latvijas izlases rindās pasaules čempionātos nopelnīja uzbrucējs Martins Laviņš, kurš aizvadīja tikai otro maču planētas meistarsacīkstēs.

Spēles laiks

Vislielākais spēles laiks Latvijas valstsvienības sastāvā atkal bija aizsargam Jānim Jakam, kurš uz ledus pavadīja 21 minūti un 51 sekundi. Jaks bija līderis pavadītā laika ziņā Latvijas izlasē visos septiņos turnīra mačos.

Otrais ilgākais spēles laiks šoreiz bija uzbrucējam Mārtiņam Dzierkalam, kurš laukumā atradās 18 minūtes un septiņas sekundes. Savukārt trešais lielākais spēles laiks tika fiksēts aizsargam Oskaram Cibuļskim, kuram Harijs Vītoliņš atvēlēja 17 minūtes un 46 sekundes.

Pie vismazākā spēles laika mačā pret ASV tika Raivis Ansons, kurš nospēlēja vien piecas minūtes un 20 sekundes. Otrais pieticīgākais spēles laiks bija Laviņam (deviņas minūtes un 47 sekundes), bet trešo mazāko laiku laukumā pavadīja Fēlikss Gavars (desmit minūtes un 15 sekundes).

Metieni

Visvairāk metienus pa ASV valstsvienības vārtiem izpildīja Jaks, kurš četras reizes apdraudēja Čārlija Lindgrena sargāto cietoksni. Pa trīs metieniem izdarīja Mamčics, Dzierkals un Tralmaks.

Trešajā periodā ar iespaidīgu metienu atzīmējās Cibuļskis, kura mestā ripa sasniedza 140,2 km/h ātrumu. Tāpat spēcīgu metienu izpildīja arī Dzierkals, pēc kura metiena ripa lidoja ar 129 km/h.

Tikai pieci hokejisti mačā pret ASV pa pretinieku vārtiem neizpildīja nevienu metienu. Interesanti, ka šo spēlētāju vidū bija kapteinis Kaspars Daugaviņš un Roberts Bukarts. Tāpat neviens metiens protokolā netika fiksēts Kārlim Čukstem, Ralfam Freibergam un Ansonam.

Iemetieni

Iemetienu aplī spēlē pret ASV stājās seši Latvijas izlases hokejisti. Vislabāk iemetienos šoreiz klājās Tralmakam un Daugaviņam. Tralmaks uzvarēja trijos no trīs (100%) iemetieniem, bet Daugaviņš guva virsroku sešos no astoņiem (75%) dueļiem. Pirmās trešdaļas beigās pēc viena no iemetieniem Daugaviņš saņēma divu minūšu noraidījumu.

Atzīstami iemetienu punktā cīnījās arī Oskars Batņa un Laviņš. Batņa uzvarēja astoņos no 16 (50%) iemetieniem, bet Laviņš bija pārāks trijos no sešiem (50%) dueļiem.

Mačā pret ASV savu lielisko statistiku iemetienos nedaudz pabojāja Rodrigo Ābols, kurš uzvarēja deviņos no 21 (42,86%) iemetiena.

Vissliktāk iemetienos pret amerikāņiem klājās Danam Ločmelim. Viņš guva virsroku tikai piecos no 13 (38,46%) iemetieniem.

Lietderības koeficients

Vislabāko lietderības koeficientu spēlē pret ASV ieguva divi Latvijas izlases debitanti – Tralmaks un Laviņš, kuri abi laukumu pameta ar ”+2”.

Pie pozitīva lietderības koeficienta tika vēl divi debitanti – Markuss Komuls un Fēlikss Gavars, kuri nopelnīja ”+1”. Tāpat maču ar ”+1” noslēdza arī Krastenbergs.

Vissliktāko lietderības koeficientu šoreiz iekrāja trešais Latvijas izlases uzbrucēju trijnieks – Rihards Bukarts, Miks Indrašis un Ločmelis. Viņi visi laukumu pameta ar ”-3”.

Soda minūtes

Latvijas izlase spēlē pret ASV nopelnīja 12 soda minūtes. Pa reizei uz noraidīto spēlētāju soliņa pabija Rihards Bukarts, Dzierkals, Daugaviņš, Cibuļskis, Komuls un Laviņš.