Kanādas federācija diskvalificēs spēlētājus, kuri neliecina seksa skandāla tiesā

Kanādas Hokeja federācija turpina savu izmeklēšanu saistībā ar nesen uzvirmojušu seksa skandālu.

Skandāla saknes meklējamas 2018. gada U20 pasaules čempionātā, kas norisinājās Londonā, Ontario (Kanāda), pēc zelta medaļu pasniegšanas ceremonijas.

Kad it kā (vēl nav pierādīta vaina tiesā) vairāki Kanādas hokeja līgas (CHL), tostarp Kanādas izlases spēlētāji, kas togad izcīnīja zelta medaļas, esot seksuāli uzmākušies kādai sievietei, kura pagaidām vēlējusies palikt anonīma.

Šobrīd norisinās izmeklēšana un tikuši nozīmēti jau trīs tiesas noklausīšanās kārtas. Daļa spēlētāju no attiecīgās izlases sastāva iepriekš atteicās liecināt tiesas priekšā, par ko neapmierināta ir Kanādas Hokeja federācija.

Tā nolēmusi, ka tie, kuri ir atteikušies no piedalīšanās tiesas procesā un pratināšanas, tiks diskvalificēti no dalības Kanādas izlasē. Pagaidām oficiāli šī informācija nav publiskota, taču gaidāms, ka tas notiks tuvākajā laikā.

Kā atbildētāji uz apsūdzībām šobrīd ir Kanādas hokeja federācija, CHL vadība un astoņi hokejisti. Vēlāk tiesā neviena vaina netika pierādīta, bet Kanādas Hokeja federācija panāca mierizlīgumu ar it kā cietušo sievieti.

Autors: Roberts Ūdris Avots: The Athletic

Komentāri (0)