TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Vārtsargs Šteinbergs: Tētis vēlējās, lai pārstāvu Latviju, es izvēlējos Dāniju

Kristers Šteinbergs, Hokejazinas.com

Kristers Šteinbergs | FOTO: Mārtiņš Lācis

No Sodertaljes, Zviedrijā.

“Mans tētis vēlējās, lai pārstāvu Latvijas izlasi, bet es pats vairāk gribēju spēlēt Dānijas valstvienībā,” tā sarunā ar Hokejaziņām Sodertaljē par savu izvēli saka 18 gadus vecais vārtsargs Kristers Šteinbergs.

Šteinbergs ir dzimis Latvijā, bet no mazotnes hokejā sāka trenēties Dānijā. Izgājis Ālborgā cauri vietējam junioru līmenim, vārtsargs aizvadītajā sezonā pārcēlās uz Zviedriju, pārstāvot “Valbo” U-18 komandu. Šosezon Šteinbergs spēlē Jevles “Brynas” U-20 komandā, kurā piedalījies 22 spēlēs.

Ar savu sniegumu vārtsargs izpelnījies vietu “Brynas” pieaugušo komandā, kas spēlē Zviedrijas pēc spēka otrajā līgā (Allsvenskan). Kopā ar viņu vēl divi latvieši Kārlis Čukste un Miks Indrašis. Tiesa gan, Šteinbergs uz ledus vēl nevienā spēlē nav devies. Jāteic, ka klubā ir unikāla situācija, kas Eiropas augstākajā līmenī ir reti novērota. Proti, neviens no komandas trīs vārtsargiem nav vecāks par 19 gadiem. Vecākais ir itālis Damjēns Klara (19), bet jaunākais – 17 gadus vecais zviedrs Viljams Forsbergs.

Damjēns Klara, Hokejazinas.com
Damjēns Klara pērn 2. kārtā ar kopējo 60. numuru tika draftēts NHL.  Tiesības pieder Anaheimas “Ducks”. | FOTO: Mārtiņš Lācis

“Kopš četru gadu vecuma spēlēju Dānijā, bet aizvadītajā gadā atbraucu uz Zviedriju. Man šeit bija laba sezona, pēc kuras mani uzaicināja pievienoties “Brynas” klubam.

Dānijā es spēlēju junioru augstākajā līgā, bet bieži sanāca spēlēt ar gados vecākiem hokejistiem. Zviedru Select komandas mani uzaicināja uz dažiem turnīriem, pēc kuriem treneris mani pērnajā sezonā uzaicināja uz “Valbo” komandu. Man bija plāns, – ja sevi labi apliecinu, tad tieku tālāk,” saka Šteinbergs.

Vārtsargam ar “Brynas” junioru komandu ir līgums vēl arī uz nākamo sezonu. Jevlē viņš tiek nodrošināts ar ekipējumu un dzīvošanu. Lai arī šosezon viņš uz Allsvenskan ir izsaukts vairākkārt, debiju pieaugušo klubu līmenī viņš vēl nav piedzīvojis.

“Šī bija sestā vai septītā reize, kad mani izsauca uz lielo komandu. Junioru komandai sezonas sākums bija labs, jo iekļuvām pirmajā desmitniekā, bet katrs nākamais mačs paliek arvien grūtāks. Taisnība, ka “Brynas” rindās vecākajam vārtsargam ir tikai 19 gadu. Mums bija klubā pirmais numurs, taču viņš devās prom un palikām mēs divātā ar Klaru.”

Šteinbergs pēdējā laikā ticis iekļauts arī Dānijas U-18 un U-20 izlasēs. Pērn novembrī viņš piedalījās Četru nāciju turnīrā, spēlējot pret Latvijas junioriem, bet decembrī piedalījās pasaules U-20 čempionātā A divīzijā, aizvadot Dānijas izlasē četras spēles.

“Latvijas izlasi diemžēl vairs nevaru pārstāvēt. Mans tētis vēlējās, lai pārstāvu Latviju, bet es pats vairāk gribēju spēlēt Dānijas valstsvienībā, jo es jau ilgi tur visus pazīstu. Latvijas izlasē praktiski nevienu nepazīstu. Secināju, ka no šāda viedokļa pārstāvēt Dāniju būtu labāka izvēle. Esmu vienu spēli nospēlējis arī Dānijas pieaugušo izlasē, bet aizvadītajā pasaules čempionātā sekoju līdzi Latvijas izlases katrai spēlei,” Hokejaziņām pastāstīja Šteinbergs, kurš joprojām uztur saikni ar savu dzimteni un radiem mājās.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)