TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Vai kakla sargi OHL būs jālieto obligāti? Skaidro Pļāvējs

Roberts Pļāvējs, hokejazinas.com

Roberts Pļāvējs | Foto: LHF

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar Hokejaziņām pauda viedokli par hokejistu kakla sargiem, kurus dažās Eiropas līgās spēlētājiem būs obligāti jāvelk.

Izmaiņas noteikumos par kakla sarga obligātu nepieciešamību pēdējo nedēļu laikā publiskajā telpā akcentēja vairākas hokeja līgas Eiropā. Līgu pārstāvji par šo tēmu sāka runāt pēc tam, kad oktobra beigās traģiski bojā gāja EIHL kluba Notingemas “Panthers” uzbrucējs Ādams Džonsons. Hokejistam vienā no epizodēm ar slidu tika pārgriezta rīkle. Hokejists tika nogādāts slimnīcā, taču dzīvību glābt neizdevās.

Nesen Vācijas hokeja līga (DEL) paziņoja, ka no 2024. gada 1. janvāra visiem spēlētājiem čempionātā būs obligāti jāvelk kakla aizsargs. Līdzīgu lēmumu pieņēma Austrijas augstākās hokeja līgas (IceHL) rīkotāji, tiesa gan, patlaban nav zināms, no kura datuma šie noteikumi stāsies spēkā.

“Šobrīd ļoti lielas un aktīvas darbības šajā jautājuma netiek veiktas. Mēs esam kontaktā ar Starptautisko Hokeja federācija (IIHF), kas arī vērtē un lemj par šīm noteikumu izmaiņām. Mēs noteikti ievērojam un arī turpmāk ievērosim minimālās prasības, un skatīsimies, kādas būs rekomendācijas no IIHF. Baumo, ka varētu tikt mainīts vecuma slieksnis no 18 uz 20 gadiem, līdz kuram obligāti jāvelk kakla sargs.

Kakla sarga definīcija ir ļoti plaša, un mūsdienās ir dažādas tehnoloģijas. Ir klasiskie kakla sargi, bet arī tie mača laikā mēdz noslīdēt uz leju. Atsevišķiem ražotājiem ir sporta apakšveļa, kura ir nesagriežama, tomēr drošības nekad nav par daudz. Taču, redzot, ka hokejistiem bieži izsit zobus vai sasit seju, tas viņus tik un tā nav pietiekami mudinājis padomāt par galvas drošību,” secina Pļāvējs.

Viņš arī norāda, ka par kakla sargu lietošanu ir runājis ar dažiem hokejistiem, taču viedokļi ir neviennozīmīgi.

“Es nevaru pilnībā objektīvi pateikt, vai obligāti jāvelk kakla sargs, jo neesmu spēlējis hokeju profesionāli, taču pēdējā laikā esmu runājis ar profesionāliem hokejistiem un viņu attieksme šajā jautājumā ir dažāda. Daži uzskata, ka par to vajadzētu padomāt, taču atgādināšu, ka nevienam nav aizliegts lietot kakla sargus un tos drīkst izmantot arī tagad. Ja nonāksim līdz plašākai diskusijai, tad tā būs gan federācijas iekšienē, gan arī ar OHL klubiem,” Hokejaziņām piebilda Pļāvējs.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)