SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Tumānovs par trīs gadu līgumu: Runājām ziemā, parakstīju martā

Miks Tumānovs, Hokejazinas.com

Miks Tumānovs | FOTO: Guntis Lazdāns

Latvijas hokejists Miks Tumānovs sarunā ar “Hokejazinas.com” atklāja, ka līgumu uz trīs gadiem ar Somijas augstākās līgas (“Liiga”) klubu Jiveskiles “JYP” noslēdza jau šī gada martā, taču tikai maijā komanda par to paziņoja publiski.

Aizvadītajā sezonā aizsargs pārstāvēja Somijas pēc spēka otrās hokeja līgas (“Mestis”) klubu Rovaniemi “RoKi”. Regulārajā sezonā aizsargs 51 spēlē guva 12 vārtus un atdeva 24 rezultatīvas piespēles. Savukārt desmit izslēgšanas mačos 21 gadu vecajam hokejistam divi vārtu guvumi. Vēl vienā U-20 Somijas līgas spēlē Tumānovs palika bez punktiem.

“Tagad esmu Somijā un gatavojos jaunajai sezonai. Klubā treniņu grafiks veidots tā, ka līdz Līgo svētkiem gatavošanās notiek Somijā, pēc tam jūlijā būs pauze, bet augustā komanda atkal sanāks kopā un uzsāks pirmssezonas treniņnometni. Patīkami, ka Līgo svētkus izdosies nosvinēt mājās. Jūlijā sezonai gatavošos individuāli, jo pieļauju, ka klubs būs sagatavojis speciālu treniņprogrammu.

Pagaidām sastāvs vēl nav nokomplektēts un nemāku teikt, cik daudz leģionāru būs, taču domāju, ka tuvāk sezonas sākumam komandai pievienosies vēl kāds ārzemnieks. Jiveskiles klubs par mani interesi izrādīja jau aizvadītajā ziemā. Sākumā bija pārrunas, bet martā jau panācām vienošanos un noslēdzām līgumu,” skaidro hokejists.

“JYP” klubs aizvadītajā sezonā 60 mačos sakrāja 74 punktus un ierindojās 13. vietā 15 komandu konkurencē. Jiveskiles vienība nekvalificējās izslēgšanas spēlēm trešo gadu pēc kārtas.

Aizsargs teic, ka Somijas augstākajā līgā līmenis ir augstāks nekā “Mestis” čempionātā, taču uzsver, ka arī 2. līgā visas komandas ir profesionālas. Tumānovs norāda, ka sekmīgais sniegums “Roki” sastāvā pavēra durvis līgu augstāk. Par piedāvājumiem no citu valstu klubiem aizsargam nav informācijas, jo šos jautājumus risina aģents.

Aizsargs šajā pavasarī bija iekļauts Latvijas izlases kandidātu sarakstā pirms pasaules čempionāta, tomēr vietu sastāvā neizcīnīja. Rūgtums par palikšanu ārpus sastāva bija pirmajās dienās, taču čempionāta laikā hokejists atbalstīja valstsvienības puišus.

“Man pašam šķita, ka treniņnometnē sevi labi parādīju un, protams, ka gribēju iekļūt sastāvā un spēlēt pie pilnām tribīnēm savu līdzjutēju priekšā, taču šogad tas nepiepildījās. Redzot sagaidīšanu pie Brīvības pieminekļa, nodomāju pie sevis, ka arī es varēju būt šajā bronzas komandā,” piebilst aizsargs, uzsverot, ka nekādu aizvainojumu par palikšanu ārpus sastāva neizjūt.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)