TIKAI HOKEJAZINAS.COM

“Tappara” vai NHL? Ko nākamsezon izvēlēsies somu uzlecošā zvaigzne?

Roberts Bukarts un Konsta Helenius, hokejazinas.com

Roberts Bukarts un Konsta Helenius | Foto: Guntis Lazdāns, LHF

Somijas hokeja izlases jaunā zvaigzne Konsta Helenius, kurš šonedēļ viesojās Rīgā un piedalījās divās pārbaudes spēlēs ar Latvijas valstsvienību, sarunā ar Hokejaziņām apstiprināja, ka šajā vasarā piedalīsies Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēlē jeb draftā.

17 gadus vecais Helenius šo sezonu aizvadīja Somijas augstākās līgas (Liiga) klubā Mikkeli “Jukurit”, spēlējot kopā ar latviešu uzbrucēju Oskaru Batņu. Helenius 51 regulārās sezonas spēlē sakrāja 36 punktus (14+22), bet sešos play-off mačos viņam 2+4. Uzbrucējs vairākos mačos spēlēja vienā maiņā ar Batņu un, kā pats norāda, šajās spēlēs Batņa izcēlās ar vairākiem vārtu guvumiem.

Rezultatīvi Helenius nospēlēja arī Rīgā, divās spēlēs atdodot trīs rezultatīvas piespēles. Šī uzbrucējam ir pirmā pieredze ar Somijas pieaugušo izlasi.

“Šīs bija grūtas spēles, bet mēs spēlējām labi. Otrajā spēlē pirmie divi periodi bija slikti, taču spējām atspēlēties un izcīnīt uzvaru. Iepriekš esmu spēlējis jauniešu izlasēs, bet nacionālajā izlasē šī man ir pirmā reize,” sacīja Helenius.

Līdz šim gados jaunākais somu hokejists, kurš spēlēja pasaules čempionātā, ir Patriks Laine. 2016. gada turnīrā uzbrucējam bija 18 gadu. Ja Helenius tiks iekļauts sastāvā dalībai pasaules čempionātā Čehijā, arī viņš jau būs sasniedzis 18 gadu vecumu. Uzbrucējam vēl ir iespēja piedalīties arī U-18 čempionātā, kas norisināsies viņa dzimtenē, tiesa gan, hokejists norāda, ja iekļūs pieaugušo sastāvā, viņam jauniešu čempionātu nāksies izlaist.

Šovasar uzbrucējam priekšā vēl viens karjerā spilgts notikums. Viņš ir pieteicies NHL draftam. Vairākās prognozēs soms ir starp TOP 5 kandidātiem, savukārt dominē pirmajā vietā starp eiropiešiem. Somijas čempionātā ar 36 punktiem viņš šosezon bija rezultatīvākais jaunais spēlētājs līdz 19 gadu vecumam. Gada nogalē Helenius piedalījās U-20 pasaules čempionātā. Centra uzbrucējs ar labo nūjas satvērienu īpaši izceļas ar savu slidojumu un spēles izpratni. Viena no viņa stiprajām pusēm ir spēja atrast partnerus un atdot rezultatīvas piespēles.

Helenius Hokejaziņām norāda, ka pēc drafta ceremonijas būs lielāka skaidrība par viņa nākotni. “Jukurit” komandā viņš nepaliks, jo ir noslēdzis līgumu ar dzimtās pilsētas klubu Tamperes “Tappara”. Viņaprāt, lietderīgāk būtu vēl vienu sezonu aizvadīt Somijā un tad pārcelties uz Ziemeļameriku.

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)