SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Intervija

Slovēnijas Hokeja federācijas prezidents: Rīgas turnīrs bija mūsu labākais Elites divīzijā

Slovēnijas Hokeja federācijas prezidents Matjažs Rakovecs | Foto: IIHF

Nesen noslēdzās 2023. gada pasaules čempionāts hokejā, kurš norisinājās Rīgā un Tamperē. Portālam “Hokejazinas.com” izdevās aprunāties ar Slovēnijas Hokeja federācijas prezidentu Matjažu Rakovecu.

Slovēnijas hokeja izlase šajā turnīrā septiņās spēlēs nespēja izcīnīt nevienu uzvaru un ar nulle punktiem ierindojās pēdējā 8. vietā B grupā, zaudējot vietu Elites divīzijā. Turnīra gaitā slovēņi piekāpās Šveicei (0:7), Kanādai (2:5), Norvēģijai (0:1), Čehijai (2:6), Latvijai (2:3), Slovākijai (0:1) un Kazahstānai (3:4).

“Kopš pirmo reizi iekļuvām Elites divīzijā, regulāri esam pārvietojušies starp augstāko un 1A divīziju. Grūti nosaukt konkrētu iemeslu, kāpēc Rīgā neizdevās saglabāt vietu. Bez pārspīlējumiem varu pateikt, ka šis bija mūsu labākais turnīrs Elites divīzijā. Mēs zaudējām četrās no septiņām spēlēm ar vienu vārtu pārsvaru. Mūsu vārtsargi un aizsardzība spēlēja ļoti solīdi. Kā jau teicu, iemestu vienu vai divus vārtus vairāk, viss apgrieztos otrādi, bet tas ir hokejs.

Es teiktu, ka spēle pret Norvēģiju bija izšķirošā mums. Ja to nospēlētu savādāk, tad tas ietekmētu atlikušā turnīra gaitu,” uzskata Rakovecs.

Pirmo reizi vēsturē Slovēnijas izlase Elites divīzijā iekļuva 2002. gadā, taču ne reizi nav izdevies noturēties ilgāk par diviem gadiem. Kopumā Elitē Slovēnija aizvadījusi desmit pasaules čempionātus.

Šī gada turnīrā Slovēnija izlase bija vecākā no visām dalībniecēm – 29,88 gadi vidēji. Lielākajai daļai spēlētāju ir pāri 30 gadu vecumam, dažiem sasniedzot arī 35 gadu robežu. Vecākais spēlētājs 38 gadu vecumā ir Žiga Pavļins. Slovēnijas jaunāko paaudžu valstsvienības spēlē diezgan zemā līmenī – gan U-20, gan U-18 spēlē D1B divīzijā, kas ir trešais pēc spēka līmenis.

“Mums izlasē ir daži jaunie spēlētāji. Varu izcelt Bine Mašicu (20 gadi), Janu Drozgu, Aļošu Črnoviču (abiem 24 gadi) un Luka Maveru (25 gadi). Mēs lieliski saprotam, ka ir nepieciešams atjaunot komandu, jo nevarēsim mūžīgi paļauties uz pieredzējušajiem spēlētājiem, kas mums veido spēli. Koncentrēsimies uz jauno paaudzi, īpaši pievērsīsim uzmanību U-20 hokejistiem, dodot iespēju sevi parādīt novembra un februāra pārbaudes spēlēs, kā arī izcīnīt vietu sastāvā pasaules čempionātā,” par paaudžu maiņu izsakās prezidents.

Slovēnijas izlase Rīgā šogad nepievienojās lielākā zvaigzne no Nacionālās hokeja līgas (NHL) Anže Kopitars. Valstsvienības funkcionārs atklāja, ka uzbrucējs tika gaidīts, bet spēlēt atteicās pats.

“Mēs iekļāvām Kopitaru kandidātu sarakstā, kurā nokļūst visi spēlēšanai pieejamie slovēņu spēlētāji. Pēc viņa NHL komandas Losandželosas “Kings” izstāšanās no Play-off, Anže mums paziņoja, ka uz turnīru nebrauks. Viņš sezonas laikā guva visādus nelielus savainojumus, kurus vēlējies izārstēt, lai kārtīgi sagatavotos jaunajai sezonai,” atklāja Rakovecs.

Slovēnijas izlases galvenais treneris jau 14 gadus ir Matjažs Kopitars – Anže Kopitara tēvs. Viņš pirmo reizi vadīja komandu 2004. gada pasaules čempionātā, nostrādājot līdz 2008. gadam, un tad divus gadus vēlāk atgriezās pie valstsvienības stūres. Kopitars palīdzējis Slovēnijai izcīnīt piecas 1A divīzijas PČ zelta medaļas, tādā veidā nodrošinot vietu Elitē.

“Matjaža Kopitara četru gadu līgums beidzas šī gada jūnija beigās. Šobrīd ir agri komentēt iespējamo nākamo sadarbību. No sākuma vajag kopīgi apsēsties un izrunāt izdarīto pēdējo četru gadu laikā.

Mēs esam ieplānojuši izmaiņas U-16, U-18 un U-20 treneru kolektīvos. Mūsu lielākā vēlme ir, lai pieaugušo izlase ir cieši savienota ar jauniešu komandām. Gribam, lai treneris zina visu par mūsu jaunatni un atrodās tuvu viņu treniņu procesam.”

Nākamgad Slovēnijas izlase piedalīsies 1A divīzijas pasaules čempionātā, kas norisināsies Itālijas pilsētā Bolzano. Bez Slovēnijas tajā piedalīsies Itālija, Ungārija, Dienvidkoreja, Rumānija un Japāna.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)