TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Ševčenko par “Dinaburga/DLSS”: Nav pietiekami liela finansējuma, lai varētu uzturēt komandu

Ēriks Ševčenko, hokejazinas.com

Ēriks Ševčenko | Foto: Daugavpils.lv

Daugavpils Sporta skolas direktors un bijušais hokejists Ēriks Ševčenko sarunā ar “Hokejazinas.com” atklāja iemeslus, kāpēc Daugavpils “Dinaburga/DLSS” komanda nākamsezon nespēlēs Optibet hokeja līgā (OHL), kā arī vēstīja par hokeja skolas plāniem tuvākajā nākotnē.

“Nav pietiekami liela finansējuma, lai varētu uzturēt komandu. Arī tas, kā pagājušogad spēlēja “Dinaburga/DLSS” – nevienam tas nav interesanti, zaudēt ar tādiem rezultātiem,” paziņoja Ševčenko.

Daugavpils klubs aizvadītajā sezonā 32 spēlēs izcīnīja vien divas uzvaras un pabeidza sezonu ar gūto un zaudēto vārtu bilanci “-238”, kas ir otrais sliktākais rezultāts Latvijas čempionāta vēsturē.

“Reorganizēsim piramīdu, galvenokārt bērniem. Situācija bija slikta jau no augšas, jo “Dinaburga/DLSS” jau spēlēja ar jaunajiem čaļiem. Nebija finansējuma, nevarējām piesaistīt pieredzējušākus spēlētājus. Tagad mūsu ideja ir ieguldīt bērnu hokejā, izveidot normālu infrastruktūru, lai viņi varētu attīstīties un redzēt, ka te kaut kas notiek, un tad, kad būsim gatavi, pēc gada vai diviem, ienākt OHL ar normālu komandu un normālu redzējumu.

Nezinu, kā tas izskatīsies, varbūt redzēsim jaunu paaudzi ar jaunu domu, bet varbūt būs lielāks finansējums un piesaistīsim kādus pieredzējušākus spēlētājus, kas varētu vest aiz sevis. Komandā jābūt līderiem, kas parāda jaunajiem un viņus apmāca. Diemžēl mēs līdz šim to neredzējām un izlēmām, ka mēģināsim celt jaunatnes hokeju un visu ieguldīt bērnos,” Daugavpils Sporta skolas direktors izklāstīja turpmākās attīstības plānu.

“Prioritāte ir infrastruktūras celšana. Infrastruktūra ir drusciņ bēdīga, hallei 25 gadi, bet nekas pa šo laiku īsti nav uzlabots. Liksim uz infrastruktūras attīstību, bērnu audzināšanu un turnīriem. Skatāmies un šo pusi,” vēstīja Ševčenko.

“Arī Junioru attīstības hokeja līgas (JAHL) komandas šogad nebūs, jo labākie un perspektīvākie aizbrauca. Te jaunajiem vairs nav kur augt un viņiem nākas braukt citur, ja viņi grib attīstīties un izsisties hokeja gaitās. Latvijas hokejā situācija ir ļoti interesanta, visu paši redzat, pēc U-15 bērni jau grib braukt prom un viņiem varbūt arī ir jābrauc prom. Tad Rīga savāc visus labākos un visi mēģina tikt tur. Ja netiek tur, tad brauc uz ārzemēm un ja nesanāk tur, tad jau domā par beigšanu. Visa sistēma pagaidām klibo, mēs mēģinām izdzīvot, kā varam. Pagaidām liekam uz bērniem līdz U-16 vecumam un koncentrējamies uz infrastruktūras uzlabošanu,” Sporta skolas direktors atklāja savu viedokli par Latvijas hokeja sistēmu.

Ševčenko aizvadīto sezonu pavadīja Polijas augstākās hokeja līgas komandā “JKH GKS Jastrzebie”, bet pēc sezonas noslēguma nolēma noslēgt hokejista karjeru un vadīt Sporta skolu dzimtajā pilsētā.

Karjeras gaitā Ševčenko pārstāvējis gan Optibet hokeja līgas (OHL) klubu “HK Liepāja”, gan Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Rīgas “Dinamo”. Aizsargs arī spēlēja dažādos klubos Baltkrievijas hokeja līgā, Norvēģijas hokeja līgā, Augstākajā hokeja līgā (VHL), Polijas hokeja līgā, kā arī Austrumkrasta hokeja līgā (ECHL).

Ševčenko absolvējis Daugavpils Universitāti, kur ieguvis bakalaura grādu (Izglītībā ar kvalifikāciju sporta un sociālo zinību skolotājs), kā arī maģistra grādu (Pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs). Bijušais hokejists arī strādājis kā sporta konsultants Latvijā, Polijā, Ķīnā un Krievijā.

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)