Intervija

Rodrigo Ābols pastāsta, pie kā Latvijai jāpiestrādā, lai cīnītos ar Zviedriju

Rodrigo Ābols, hokejazinas.com

Rodrigo Ābols | Foto: Guntis Lazdāns, LHF

“Hokejazinas.com” ekskluzīvi no Ostravas.

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rodrigo Ābols sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par jau aizvadītajām 2024. gada pasaules hokeja čempionāta spēlēm un tām, kas vēl priekšā.

Vakardien Latvijas izlasei bija iedota atpūta pēc smagā turnīra sākuma.

“Tā brīvdiena bija nepieciešama. Aizvadījām četras spēles piecās dienās. Vēl ņemot vērā, kādas tās spēles bija, atņēma daudz enerģiju. Līdz vakaram varējām neko nedarīt, kāds aizgāja pastaigāt, bet vakarā aizgājām kopīgās vakariņās ārpus viesnīcas, kas arī bija svarīgi un patīkami, jo pamainījās ēdienkarte.

Pēc zaudējuma spēlē ar Vāciju uztaisījām foršu sapulci no sākuma tikai spēlētāji, pēc tam arī ar treneriem. Izrunājām tās lietas, kas mums pietrūkst un izdarījām secinājumus, kurus centīsimies rītdien likt galdā pret zviedriem,” saka Ābols.

Ābols labi pārzin Zviedrijas hokeja stilu, jo aizvadījis Zviedrijas līgā sešas sezonas.

Šogad Zviedrijas izlase uz pasaules čempionātu atvedusi ļoti spēcīgu sastāvu. Salīdzinājumam – 2023. gadā sastāvā bija astoņi NHL spēlētāji, tad šogad 18.

“Zviedri kā jau zviedri. Šogad viņi spēlē savādāk, jo tur viss sastāvs ir no NHL, tos spēlētājus tik labi nezinu. Neskatamies uz uzvārdiem, kas kāpj laukumā. Mums pretī nāks ļoti labi slidotāji, kuriem patīk spēlēt ar ripu un pieturēt to, dažreiz pat aizrauties ar uzbrukumu, tāpēc mums ir svarīgi izlabot tās kļūdas, kuras esam pieļāvuši līdz šim četrās spēlēs. Mēs pavirši spēlējam aizsardzībā un ar ripu, kas noved pie bīstamiem pretuzbrukumiem. Ja to savedīsim kārtībā, tad ir ļoti lielas iespējas viņus uzveikt vai noķert pretuzbrukumā.

Tie NHL spēlētāji grib tikai iemest golus un savākt punktus, tāpēc bieži aizspēlējas, neskatoties uz to komandu, kas nāk pretī. Svarīgi noturēt pirmo periodu. Jo ilgāk spēle būs līdzīga, jo labāk būs mums,” vēsta Ābols.

Rītdien, 18. maijā, Latvijai paredzēta spēle pret Zviedriju, taču dienu vēlāk pretī nāks Slovākija. Tam sekos vienas dienas pauze, bet jau nākamajā dienā mačs ar spēcīgo ASV.

“Tāda mums ir situācija šajā čempionātā, nevaram sūdzēties. Jāatrod veids, kā uzvarēt, lai tiktu ceturtdaļfinālā. Mums treneri sagatavojuši plāno, tagad pašiem jāiet kā večiem un jākapā vienam par otru. Līdz šim tas mazliet ir pietrūcis. Domāju, ka rīt atgriezīsies komandas spēle un arī rezultāts būs daudz labāks,” noslēdz latviešu uzbrucējs.

Šajā turnīrā 28 gadus vecais Ābols četrās spēlēs izcēlies ar diviem vārtu guvumiem un vienu rezultatīvu piespēli. Ar sakrātiem trīs punktiem viņš sadala Latvijas otrā rezultatīvākā spēlētāja godu ar Mārtiņu Dzierkalu un Robertu Bukartu.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisinās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)