TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Pļāvējs par izlasi: Vēlme ir “ielikt kāju durvīs” “Deutschland Cup”

Roberts Pļāvējs, Hokejazinas.com

Roberts Pļāvējs | FOTO: Mārtiņš Lācis

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar Hokejaziņām pastāstīja par nule kā Bratislavā aizvadīto “Kaufland Cup” turnīru, kā arī atklāja, ka patlaban Latvijas izlasei nav garantēta vieta šajā turnīrā nākamgad.

Latvijas izlase aizvadītajā nedēļā “Kaufand Cup” turnīrā ar 5:0 uzvarēja Norvēģiju, bet otrajā spēlē ar 0:3 piekāpās laukuma saimniekiem slovākiem.

Slovākijas Hokeja federācija novembrī pagarināja līgumu ar uzņēmumu “Kaufland” līdz 2028. gadam, kas ir viens no lielākajiem federācijas sponsoriem. Vienošanās paredz ne tikai finansiālu atbalstu federācijai, bet, visticamāk, arī ikgadēju turnīra rīkošanu decembrī, kas pēdējos gados tiek saukts par “Kaufland Cup”. Jāatzīst, ka pagaidām LHF nav saņēmusi uzaicinājumu vai apstiprinājumu par piedalīšanos turnīrā arī nākamgad.

“Japagaida, lai slovāki “savelk galus” par aizvadīto turnīru. Ar slovākiem runājām jau pirms turnīra, bet līgums starp federācijām nav noslēgts. Esam mutiski pārrunājuši jautājumus arī ar norvēģiem, un visas iesaistītās puses aizkulisēs spriež, vai turnīrā vajadzētu iesaistīt vēl vienu izlasi. Ja būs iespēja parakstīt līgumu, mēs to noteikti darīsim. Domāju, ka nākamā gada sākumā mēs zināsim, kas notiks ar šo turnīru. Turnīrs ir labs, izlasei lietderīgs un atbilst vēlmēm un vajadzībām. Ja piedalītos vēl arī ceturtā komanda, būtu ļoti labi, taču nav izslēgts, ka slovāki var paņemt mūsu vietā citus pretiniekus.

Arī noslēgts līgums ne vienmēr garantē drošību, un to parāda “Nordic Cup” turnīrs, kas notika pirms pasaules čempionāta. Jau gadiem ir atseviškas komandu grupas, kuras turas kopā. Piemēram, dāņiem bja spēkā līgums vēl uz divām sezonām, bet viņi to pārtrauca, jo atsevišķas izlases lēma, ka vēlas spēlēt citādākā formātā. Es teiktu, ka savstarpējām attiecībām ir lielāks spēks nekā līgumam,” pauž Pļāvējs.

Pļāvējs saka, ka sarunāt spēcīgus pretiniekus sezonas laikā ir sarežģīti, jo vairākas izlases kopā spēlē jau daudzus gadus, savukārt slēgt ilgtermiņa līgumus par pārbaudes spēļu aizvadīšanu pirms pasaules čempionāta ar nomināli vājākiem pretiniekiem, piemēram, Lielbritāniju vai Franciju neesot izdevīgi, jo pastāv risks, ka kāda no izlasēm var atstāt Eites divīziju, kas ietekmētu šīs izlases gatavošanos 1. divīzijas čempionātam.

“Pēdējos gados daudz diskutēts, vai sagatavošanās posmu pirms PČ vajadzētu kontrolēt IIHF, taču šajā jautājumā nav vienprātības. Norvēģi, dāņi, zviedri un somi atteicās kaut ko mainīt. Čehi, slovāki, vācieši arī nav gatavi neko mainīt. ASV un Kanāda ir cits stāsts, savukārt ārpus šiem diviem blokiem paliekam mēs un šveicieši. Pārējās izlases ir riska grupā, jo tās var atstāt Elites divīziju, līdz ar to ilgtermiņa līgumus ir riskanti slēgt.

Klasisks formāts būtu, ja četras valstis savā starpā noslēgtu līgumu uz četriem vai vismaz diviem gadiem, līdz ar to būtu vienāds spēļu skaits savā laukumā un izbraukumā. Aizvadītajā pavasarī viesos spēlējām ar Lielbritāniju, kurai tās bija pēdējās pārbaudes spēles pirms 1. divīzijas čempionāta, savukārt mums vienas no pirmajām. Respektīvi, vienai no izlasēm noslēdzas sagatavošanās posms, kad otrai tikas sākas,” teic Pļāvējs, liekot akcentu uz to, ka saplānot pārbaudes spēles tālā nākotnē ir riskanti.

Poztīva iezīme ir, ka LHF cer iespraukties dalībnieku starpā tradicionālajā “Deutschland Cup” tunīrā Vācijā, kurā pēdējo reizi Latvijas izlase spēlēja Covid-19 sezonā, proti, 2020. gadā, aizvadot spēles ar Vācijas un Vācijas U-23 izlasi.

“Darīsim visu, lai decembrī paliktu kā vieni no “Kaufland Cup” dalībniekiem, savukārt novembra pauzē ir vēlme “ielikt kāju durvīs” “Deutschland Cup” turnīrā,” Hokejaziņām piebilda Pļāvējs.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)