TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Pēc zelta Francijā Sotnieks izvēles priekšā

Kristaps Sotnieks, Hokejazinas.com

Kristaps Sotnieks | FOTO: Mārtiņš Lācis

“Francijā bija vieglāk spēlēt nekā pērn Čehijā, taču tagad Eiropā līmenis ir izlīdzinājies,” tā par pirmo sezonu Francijas augstākajā līgā (Ligue Magnus) saka pieredzējušais latviešu aizsargs Kristaps Sotnieks, kurš tikko kļuva par šīs valsts čempionu. Sarunā ar Hokejaziņām Kristaps norāda, ka nonācis izvēles priekšā – turpināt karjeru vai arī likt punktu tai.

Aizsargam šī bija pirmā sezona Ruānas “Dragons” sastāvā, kurā spēlē arī cits latvietis Rolands Vīgners. Ruānas klubs ir vairākkārtējs Francijas čempions, un arī šogad no kluba tika gaidīts tituls. Uzvara regulārajā sezonā apliecināja Ruānas ambīcijas izslēgšanas spēlēs. Finālsērija tika sākta ar diviem zaudējumiem, bet turpinājumā sekoja četras uzvaras. Kristaps pēdējās spēlēs gan palika ārpus sastāva, jo vienā no mačiem pie borta savainoja kāju.

“Pēc fināla kausā salējām visu, kas bija ielejams,” smejoties saka aizsargs. “Regulārajā sezonā piedzīvojām pamatlaikā tikai sešus zaudējumus un bijām vieni no favorītiem uz čempiontitulu. No mums gaidīja uzvaru. Paredzējām, ka finālā pretī būs Grenobles klubs, kuram bija labs sastāvs, taču pusfinālā Bordo viņus “izsita ārā”.

Finālu sākām ar diviem zaudējumiem, bet pēc tam pamainījām taktiku un salauzām sēriju. Pusfinālā ar 4-0 pārspējām Seržī-Pontuāzas klubu, bet regulārajā sezonā piedzīvojām vairākus zaudējumus pret viņiem. Protams, ka Francijas čempionāts nav TOP līga, bet arī šeit ir jācīnās katrā mačā. Sezonas vidū divi pamatsastāva aizsargi guva traumas, kā rezultātā vairākas spēles aizvadījām ar pieciem aizsargiem. Spēlēju daudz, bet vairākumā gan laukumā nedevos, jo tajā lomas tika uzticētas citiem hokejistiem. Jāizceļ arī Rolands, kurš ir līderis ne tikai klubā, bet arī visā līgā. Viņš varētu spēlēt arī augstākā līmenī,” saka Kristaps.

Pēc čempiontitula izcīnīšanas aktuāls jautājums ir par aizsarga nākamo darba vietu. Sotnieka kvalitātes ir zināmas, līgumu viņš varētu saņemt Eiropas vairākās līgās, taču 37 gados svarīgs ir arī atalgojums. Spēlētāju tirgū cenas ir kritušās. Summas, kuras varēja nopelnīt pirms Krievijas sāktā kara Ukrainā, vairs ne tuvu nav tādā līmenī. Lai gan ir čempionāti, kur joprojām ir solīds atalgojums. Sotniekam, kurš vairs nav izlases hokejists, nākas saskarties ar esošo realitāti – jāņem tas, ko dod vai arī… jāliek punkts karjerai.

Aizsargs neslēpj, ka vēlētos turpināt karjeru, taču viena no prioritātēm ir arī ģimene, kurai šosezon sanāca maz veltīt laiku. Dēls trenējas hokejā, un ir saprotama vēlme būt klāt un atbalstīt viņu šajā izvēlē, lai vēlāk sev nav jāpārmet, ka pavadītais laiks ar bērniem bijis niecīgs. Kristaps apzinās, ka laiks, kad varēja nopelnīt lielo naudu, ir pagājis, tagad jāpieņem esošie spēles noteikumi. Viņa tuvākajos plānos ir apsvērt visu bez steigas. Viņš ir gatavs arī slidas un nūju likt malā, taču saprot, ka šādu lēmumu pieņemt būs grūti. “Spēlēt vēl varu, bet vēlos būt arī kopā ar ģimeni. Vienmēr esmu spēlējis hokeju un tagad tam pielikt punktu būtu grūti,” atzīst aizsargs.

Starp nākamās sezonas opcijām joprojām paliek arī Francija. Lai arī līgums ar Ruānu bija uz vienu sezonu, durvis nav pilnībā aizvērtas. Prognoze – Kristaps pēc Līgo svētkiem būs ticis skaidrībā par jauno darba vietu un viņš turpinās spēlēt hokeju.

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)