TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Kalvītis par mūsu ziemeļamerikāņiem: Šogad neviens nav atteicis izlasei

Rūdolfs Kalvītis, Hokejazinas.com

Rūdolfs Kalvītis | FOTO: Mārtiņš Lācis

Latvijas hokeja izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis sarunā ar Hokejaziņām pastāstīja par izlases kapteiņa Kaspara Daugaviņa piekrišanu palīdzēt valstsvienībai šī gada pasaules čempionātā, kā arī atzina, ka ir runājis ar Ziemeļamerikā spēlējošajiem latviešiem par viņu iespējamo dalību turnīrā.

Latvijas izlases treniņnometne pirms pasaules čempionāta sāksies 1. aprīlī. Viens no pirmajiem hokejistiem, kurš jau laicīgi izlases ģenerālmenedžerim apliecināja gatavību pievienoties valstsvienībai, bija kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Pēc ziemas olimpiskajām spēlēm Daugaviņš pateica, ka aiziet no izlases, bet Harijs Vītoliņš jau uzreiz teica, ka Kaspars valstsvienībai nākotnē vēl varētu palīdzēt. Vītoliņš Daugaviņu pazīst ļoti labi. Toreiz pirmās sarunas par viņa atgriešanos iesāka treneris, sakot, ka Kaspars izlasei būtu ļoti noderīgs. Pērn februārī runājām vēlreiz, un Daugaviņš piekrita spēlēt pasaules čempionātā Rīgā.

“Šosezon līgumu ar klubu Daugaviņš noslēdza salīdzinoši vēlu. Sanāca ik pa laikam satikties federācijā, jo treniņus viņš aizvadīja Daugavas ledus hallē. Kaspars jau sezonas sākumā deva savu akceptu par spēlēšanu izlasē šī gada čempionātā, jo viņš ļoti vēlas pārstāvēt Latviju. Pēc bronzas iegūšanas neviena atteikuma spēlēt no hokejistiem nav bijis. Hokejisti paši interesējās par mūsu plāniem un vēlās pārstāvēt Latvijas Izlasi. Viņi vēlas cīnīties par labāko četrinieku grupā,” saka izlases ģenerālmenedžeris.

Rūdolfs Kalvītis stāsta, ka sarunas par dalību izlasē bija arī ar Ziemeļamerikā spēlējošajiem latviešiem, taču pirms NHL maiņu darījumu beigām hokejisti ieturēja pauzi. Kopējās tendences ir pozitīvas – spēlētāji ir ieinteresēti palīdzēt izlasei. Redzēsim kādas korekcijas ieviesīs sezonas noslēgums.

“Ar vairākiem Ziemeļamerikā spēlējošajiem latviešiem esmu spēlējis kopā un mūsu attiecības ir labas. Šobrīd sarunās par dalību pasaules čempionātā nav skaidrības [saruna notika pirms NHL maiņu darījuma beigām – M.L.], jo hokejisti vēlas sagaidīt Trade dedline beigas, taču kopumā attieksme no viņiem ir pozitīva. Šogad neviens izlasei atteicis nav,” “Hokejazinas.com” uzsvēra Rūdolfs Kalvītis.

Latvijas hokejisti 2024. gada pasaules čempionātu aizvadīs B grupā Ostravā un tiksies ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV izlasi.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)