TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Izlase kopā sanāks augusta vidū, paredzētas divas pārbaudes spēles

Latvijas izlase, hokejazinas.com

Latvijas izlase | Foto: LHF

Latvijas hokeja izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis sarunā ar Hokejaziņām pastāstīja par Latvijas valstsvienības plāniem, gatavojoties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas augutā norisināsies Rīgā.

Latvijas hokejisti olimpiskajā kvalifikācijā no 29. augusta līdz 1. septembrim Rīgā tiksies ar Francijas, Slovēnijas un Ukrainas izlasi. Grupas uzvarētājs iegūs ceļazīmi uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies Itālijas pilsētā Milānā.

“Jūnijā un jūlijā hokejisti parasti atpūšas pēc aizvadītās sezonas, taču tai pat laikā lēnām sāk arī gatavoties jaunajai sezonai un kādā brīdī dodas uz pārstāvētajām komandām. Federācijas plāns paredz, ka Latvijas izlase kopā sanāks augusta vidū un 25. un 26. augustā Rīgā aizvadīs divas pārbaudes spēles, taču spēļu sākuma laiki vēl nav zināmi,” saka izlases ģenerālmenedžeris, piebilstot, ka abas pārbaudes spēles būs ar kādu no izlasēm, kas nebūs vienā OS kvalifikācijas grupā ar Latviju.

“Mēs ar izlases galveno treneri Hariju Vītoliņu izrunāsim, kuri būs tie hokejisti, kurus sauksim uz izlasi. Pirms turnīra mums nebūs daudz laika iet cauri plašam kandidātu lokam, līdz ar to izlase uzreiz sapulcēsies pilnā sastāvā ar nelielu skaitu rezervistu.”

Kalvītis norāda, ka patlaban vairāki potenciālie izlases hokejisti ir bez līgumiem, un nav zināms, kad viņi noslēgs tos, taču LHF izlases hokejistiem plāno savlaicīgi nodrošināt ledus treniņus, lai viņi varētu pilnvērtīgi sagatavoties gan turnīram, gan jaunajai sezonai.

“Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) noteikumi paredz, ka hokejistus uz turnīru ir jāpalaiž līdz konkrētam datumam. Tiem, kuri būs devušies uz klubiem, sūtīsim izsaukumus, bet esam gatavi tam, ka vairāki hokejisti augustā var būt bez līgumiem, un viņiem nodrošināsim treniņu apstākļus šeit,” uzsvēra izlases ģenerālmenedžeris.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)