TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Edgars Homjakovs par ārzemnieka statusu un Vācijas pilsonību

Edgars Homjakovs, Hokejazinas.com

Edgars Homjakovs / FOTO: Blue Devils Weiden

Vācijas pēc spēka trešās līgas (Oberlīga) kluba ECDC “Memmingen” uzbrucējs Edgars Homjakovs sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par komandas maiņu starpsezonā, kā arī atklāja, ka pēc nākamās sezonas, iespējams, iegūs Vācijas pilsonību.

Homjakovam šī būs piektā sezona Vācijā. Aizvadītajā sezonā uzbrucējs Veidenes “Blue Devils” rindās regulārajā čempionātā 46 spēlēs sakrāja 71 punktu (24+47), kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju, savukārt 14 play-off cīņās uzbrucēja kontā 15 punkti (5+10).

“Blue Devils” sasniedza Oberlīgas finālu, kurā piekāpās Rozenheimas “StarBulls” hokejistiem.

“Esmu pārvācies uz jauno dzīves vietu Memingenā, un jau pavisam drīz sāksies pirmssezonas testi. Vaidenē nospēlēju trīs gadus, bet pirms tam vēl vienu gadu Sonthofenā, taču klubs bankrotēja. Vaidenes klubam ir mērķis iekļūt 2. līgā, klāt nākuši jauni sponsori un arī labi spēlētāji no Vācijas pirmajām divām līgām. Pērn spēlējām finālā, bet šovasar klubs šķīrās no 12 spēlētājiem.

No bijušā kluba konkrēts piedāvājums nesekoja. Pirms play-off ar klubu runāja gan mans aģents, gan es, un viņi teica, ka sarunas turpināsim pēc sezonas, taču es redzēju, ka klubs sāk parakstīt jaunus līgumus ar ārzemniekiem. Ja es paliktu komandā, tajā būtu četri leģionāri, kas, visticamāk, nozīmētu, ka man būtu spēles laiks jādala ar viņiem. Sāku meklēt citus variantus. Līgumu ar Memingenas klubu noslēdzu vēl pirms pusfināla sērijas,” saka uzbrucējs.

Homjakovs pēc vēl viena gada nospēlēšanas Vācijā pretendē uz Vācijas pilsonību, kas viņam pavērs plašāku ceļu karjerā. Proti, uzbrucējs komandu sastāvos vairs nebūs kā ārzemnieks, bet tiks reģistrēts kā Vācijas hokejists. Latvijas pilsonība spēlētājam paliks. Tiesa gan, hokejists teic, lai iegūtu Vācijas pilsonību, tuvākajā nākotnē jāsakrīt vairākiem faktoriem.

“Pēdējos gados ir bijuši piedāvājumi no DEL 2, un arī šogad bija. Līgums ar Memingenu paredz, ka, saņemot piedāvājumu no otrās līgas, varu pāriet uz to, taču uz Oberlīgas citām vienībām sezonas laikā gan nedrīkstu. Kā Vācijas pilsonis es vairs sastāvā neaizņemšu ārzemnieka vietu, un vietējiem klubiem es kļūšu pieejamāks. Hokejisti ar Latvijas pasi Vācijā kotējas zemāk par ziemeļamerikāņiem, somiem, zviedriem un čehiem.

Kopumā uzskatu, ka mainīt klubu bija pareizs lēmums. Neko sliktu par Memingenas klubu neesmu dzirdējis, pilsētā hokeju mīl, un uz spēlēm nāk vidēji 1 900 skatītāju,” Hokejaziņām atzina spēlētājs.

 

 

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)