TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Čukste: Daudzi saka, ka Allsvenskan ir labākā no otrajām līgām pasaulē

Kārlis Čukste, Hokejazinas.com

Kārlis Čukste | FOTO: Mārtiņš Lācis

No Sodertaljes, Zviedrijā.

Latviešu hokejists Kārlis Čukste sarunā ar Hokejaziņām Zviedrijas pilsētā Sodertaljē pastāstīja par savu pārstāvēto klubu Jevles “Brynas”, kā arī dalījās pārdomās par spēlēto hokeju Zviedrijas pēc spēka otrajā līgā (Allsvenskan).

Čukste (26) savā karjerā Zviedrijā aizvada pirmo sezonu, pārstāvot vienu no valsts senākajiem klubiem “Brynas”, kas dibināts 1912. gadā. No 1960. līdz 2023. gadam klubs 63 sezonas pēc kārtas spēlēja augstākajā līgā, bet pērn pavasarī pārspēlēs par palikšanu SHL sērijā ar 1-4 piekāpās Malmes klubam. “Brynas” ir viena no tituliem bagātākā komanda Zviedrijā, tā par valsts čempioni kronēta 13 reizes, par trīs tituliem mazāk nekā Stokholmas “Djurgarden”.

Kārlis Čukste, Hokejazinas.com
Kārlis Čukste | FOTO: Mārtiņš Lācis

Jevles klubu pavada viens interesants fakts. “Brynas”, iespējams, ir vienīgā augsta līmeņa komanda Eiropā, kurai uz spēles formām nav izvietoti atbalstītāji. Kādēļ tā? Kārlis atminas sarunu no pirmās dienas, kad ieradās jaunajā klubā.

“Klubs vienojās ar visiem sponsoriem, ka uz spēļu formām sponsoru logotipi netiks izvietoti. Komandas vadība vēlas, lai atbalstītāji pievērš uzmanību tieši komandai. Klubs neslēpj savus atbalstītājus [mājas arēnā uz bortiem ir redzami atbalstītāji – M.L.], taču vēlas, lai tas tiktu vairāk asociēts ar līdzjutējiem, jo kluba lielākā daļa pieder līdzjutējiem.”

Šosezon “Brynas” rāda labu sniegumu. 32 spēlēs pamatlaikā izcīnītas 22 uzvaras, bet piedzīvoti astoņi zaudējumi. Piecas spēles noslēgušās pēc pamatlaika. Ar 74 punktiem klubs tabulā ieņem pirmo vietu, par 12 punktiem apsteidzot Sodertaljes komandu. Tieši šo abu komandu savstarpējo spēli nācās vērot klātienē.

Miks Indrašis, Hokejazinas.com
Miks Indrašis | FOTO: Mārtiņš Lācis

“Man šeit patīk. Klubs tabulā ir augšgalā un, ja uzvaram, ir jautri. Komandā visi ir draudzīgi, arī spēlētāju sievām un draudzenēm savā starpā ir labas attiecības. Šodienas spēle bija kā derbijs dažiem no mūsu treneriem, jo kluba galvenais treneris ir no Sodertaljes, bet viņa asistents šeit kā spēlētājs pirms daudziem gadiem ieguva kausu. Šis viņiem bija svarīgs mačs.

Allsvenskan līgā ir liels spēles ātrums, visas komandas ir meistarīgas un spēlētāji ļoti labi slido. Ja pret pēdējā vietā esošo komandu nenoskaņosies, tad būs grūti. Protams, ka Zviedrijas Elites līgā spēlētāju meistarība ir augstāka, taču arī otrajā līgā ir ātra un fiziska spēle. Šeit tiek spēlēts interesants hokejs, un līmenis ir diezgan augsts,” norāda Kārlis.

Džordijs Bens, Hokejazinas.com
Kanādietim Džordijam Benam šis ir pirmais gads Eiropā. Viņa rēķinā vairāk nekā 600 spēļu NHL. Zviedrijā stāsta, ka lielu daļu no viņa algas saziedoja kluba līdzjutēji.
FOTO: Mārtiņš Lācis

Lai arī aizsargs nespēlē augstākajā līgā, viņš saka, ka komandas sastāvs pilnībā atbilst Elites līgas līmenim.

“Mūsu sastāvs ir līdzvērtīgs augstākās līgas citām komandām. Lai arī ši ir otrā līga, līmenis un spēles ātrums ir daudz augstāks nekā Eiropas citās vadošajās līgās. Esmu runājis ar citiem hokejistiem un daudzi saka, ka šī ir labākā no otrajām līgām pasaulē. Vēl var izcelt, iespējams, AHL,” piebilst aizsargs.

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)