TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Cimermanis par atgriešanos: Došos līdzi klubam arī uz Grenobli

Rihards Cimermanis, Hokejazinas.com

Rihards Cimermanis | FOTO: Ruslans Antropovs

Hokeja kluba “Zemgale/LBTU” vārtsargs un vārtsargu treneris Rihards Cimermanis sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par atgriešanos hokeja laukumā un iespējamo karjeras turpināšanu nākotnē.

Cimermanis (30) šajā vasarā paziņoja par vārtsarga karjeras beigšanu, izvēloties turpināt strādāt Jelgavas klubā par vārtsargu treneri. Hokejists savu lēmumu pamatoja ar to, ka “Zemgale/LBTU” vairs nepiedalīsies “Mestis” līgā un viņam nav motivācijas turpināt karjeru “Optibet” hokeja līgā.

Taču neilgi pirms nule kā oktobrī aizvadītā Kontinentālās kausa izcīņas posma vārtsargs atgriezās vārtos un aizvadīja divas spēles OHL, bet pēc tam palīdzēja Jelgavas komandai uzvarēt Kontinentālā kausa posmā. Cimermanis tika atzīts par turnīra labāko vārtsargu un arī MVP.

“Es biju izlēmis beigt vārtsarga karjeru, jo klubs vairs nepiedalās “Mestis” līgā. Uzskatu, ka Latvijas čempionātā esmu visu sasniedzis un vairs nejutu motivāciju turpināt spēlēt. Taču jau sezonas sākumā ar kluba vadību bija runa, ka, iespējams, man vajadzēs aizvadīt treniņus un gatavoties Kontinentālajam kausam, jo komandas rīcībā bija trīs gados jauni vārtsargi. Deivs Rolovs septembrī aizbrauca prom un tobrīd palikām ar diviem vārtsargiem, un, ja kādam kaut kas notiktu, man būtu jāiet vārtos vai kā minimums jābūt rezerves vārtsargam. JAHL komandā mums ir gados ļoti jauni vārtsargi.

Sezonas ievadā vārtsargu sniegums bija nepārliecinošs, un es sāku aizvadīt treniņus. Lukas Bukatovs vēl ir pārāk jauns un negribējām uz viņa pleciem likt lielu atbildību, līdz ar to kā pirmais numurs tika izraudzīts Mariuss Bajaruns-Galejs, tomēr viņš ar savu sniegumu trenerus nepārliecināja. Vienojāmies, ka mēs abi būsim pieteikti Kontinentālajam kausam.

Pirms šī turnīra aizvadīju divas spēles OHL un jutos labi, jo ikdienā turpinu aizvadīt treniņus. Treneru korpuss pieņēma lēmumu mani likt vārtos un aizvadīju visas spēles Kontinentālajā kausā,” saka vārtsargs.

Vārtsargs piekrīt viedoklim, ka neveiksmīga snieguma gadījumā galvenais treneris Artis Ābols saņemtu kritiku par vārtsargu izvēli.

“Uzskatu, ka biju psiholoģiski gatavs aizvadīt spēles Kontinentālajā kausā. Es Ābolam teicu: Liec mani vārtos, viss būs labi! Jau divās aizvadītajās OHL spēles sapratu, ka mana pārliecība nekur nav zudusi. Tā, protams, bija liela atbildība, taču es ar to tiku galā. Ja būtu izgāzies, tad visi noteikti vainotu treneri par pieņemo lēmumu,” secina Cimermanis.

Runājot par sezonas turpinājumu, Cimermanis atklāj, ka viņu vārtos noteikti redzēsim arī Kontinentālā kausa nākamajā posmā novembrī Grenoblē, bet viņš izvairīgi izsakās par iespēju aizvadīt visu sezonu OHL.

“Turpināšu trenēties un došos līdzi klubam uz Grenobli, Jo tuvāk nāks Kontinentālā kausa posms, jo aktīvāk tam gatavošos. Varbūt mēneša laikā sevi pierādīs Bajaruns-Galejs, apliecinot, ka var but arī pirmais numurs. Taču es noteikti gatavošos šim posmam. Es neizslēdzu arī variantu, ka sezonas otrajā pusē parādīšos vārtos OHL, jo jebkurā brīdī kāds var gūt savainojumu un man ir jābūt gatavam, ka mani var iekļaut spēles pieteikumā,” Hokejaziņām piebilda pieredzējušais vārtsargs.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)