Blogs

Cenas PČ Ostravā – alus lēts, Latvijas krekls 100 eiro

PČ-2024, hokejazinas.com

2024. gada pasaules čempionāta oficiālā ripa | Foto: IIHF

2024. gada pasaules čempionāts hokejā Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā rit pilnā sparā jau nedēļu. Portāls “Hokejazinas.com” ieradies turnīra norises vietā un noskaidrojis, ar kādām izmaksām nākas šķirties līdzjūtējiem, lai izbaudītu ilggadējās pasaules meistarsacīkstes.

Atribūtika

Teju visas Ostravas ielas rotā lērums līdzjūtēju savas valsts hokeja kreklos. Tomēr, ja kādam piemirsies vai iepriekš nav izdevies iegādāties kādu no atribūtikas elementiem, to iespējams izdarīt arī speciālās teltīs blakus hallei, kurās daudzi priekšmeti tiek izķerti ļoti ātri.

Lielākie veikali atrodās fanu zonā blakus spēļu arēnai, taču mums izdevies uzzināt no līdzjūtējiem, ka tālāk no halles veikalos preces arī ir pieejamas par maciņam draudzīgākām cenām.

Jau otrajā turnīra dienā veikalos nebija atrodamas piespraudītes ar Latvijas karogiem, kaut arī pārējo valstu karogu krāsās taisītās piespraudītes ir pieejamas lielā daudzumā vēl šodien. Vienas tādas piespraudītes cena ir 8 eiro.

Krekls – 100 eiro

Viskošākā un pamanāmākā atribūtika katram līdzjūtējam ir spēļu krekls. Ostravas veikalos iespējams nopirkt tikai B grupas izlašu kreklus, kamēr Prāgā pieejami A grupu komandu krekli.

Pieejami arī t-krekli, kas paredzēti mazajiem līdzjūtējiem. To cenu sastāda 27 eiro. Taču par 52 eiro (bērniem) un 64 eiro (pieaugušajiem) iespējams iegādāties džemperi jeb hūdiju.

Latvijas izlases PČ-2024 atribūtika, hokejazinas.com

Cepure – no 27 līdz 32 eiro

Veikalā pieejamas cepures gan bērnu izmēros, gan pieaugušo. Ir arī dažādība – ar taisnu nagu, lokāma, katras valsts krāsās, ar IIHF logotipu.

Bērnu cepure maksā 27 eiro, taču lielāka izmēra, kas derēs pieaugušajiem, pieejama par aptuveni 32 eiro.

Krūze – 15 eiro

Atmiņām var nopirkt krūzi ar šī gada pasaules čempionāta talismaniem – truši Bobs un Bobeks.

PČ-2024 atribūtika, hokejazinas.com

PČ-2024 atribūtika, hokejazinas.com

Šalle – 27 eiro

Gandrīz visus līdzjūtējus papildina arī šalle. Ostravā, lai tādu iegūtu, jāšķirās no visai prāvas summas – 27 eiro. Latvijas šalles veikalā pieejamas salīdzinoši lielos daudzumos.

Suvenīru ripa – 11 eiro

Veikalu plauktos un atsevišķi izveidotos grozos stāv ripas ar tādu pašu dizainu, kādām hokejisti spēlē uz ledus. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka šīs ir atļauts iegādāties un nest līdzi uz mājām. Ja kāda ripa izlido no laukuma tribīnēs, savākt to kategoriski aizliegts, jo ripā ir iestrādāts speciāls čips, kas ļauj izsekot spēles gaitai. Ja kādam palaimējās notvert lidojošu ripu pēc hokejista metiena, to momentāli paņem arēnas darbinieks, pretī uzdāvinot suvenīru ripu, kas ļauj ieekonomēt 11 eiro.

Veikalos ir arī ripas ar augstāk minētajiem talismaniem, kuras gan nav tik populāras. Cena šīm ripām ir vienāda.

PČ-2024 atribūtika, hokejazinas.com

Citi suvenīri

Uzlīme – 3 eiro
Magnēts – 9 eiro
Pudeļu attaisāmais ripas formā – 22 eiro
Neliela mugursoma – 22 eiro
Talismans – 32 eiro
Divi talismani (Bobs un Bobeks) – 54 eiro
Dāvanu kastīte – 22 eiro (mazā) un 52 eiro (lielā)

Tiem, kas nav ieradušies pasaules čempionāta norises vietā, ir iespējams atribūtiku pasūtīt oficiālajā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) mājaslapā. Piegāde uz Latviju maksās papildus 17 eiro.

PČ-2024 atribūtika, hokejazinas.com
B grupas valstsvienību spēļu krekli | Foto: Rems Ratņikovs

Alus

Putojošs dzēriens ir svarīga hokeja sastāvdaļa, bez kuras spēļu skatīšanās ir grūti iedomājama. Katrā hallē ir dažādi noteikumi par alkohola lietošanu – dažās vietās tas ir aizliegts, dažās drīkst tikai koridoros, bet Čehijā to iespējams darīt, kur vien sirdij tīk.

Pērn “Arēnā Rīga” vienas alus glāzes cena bija seši eiro. Šogad Čehijā tas ir lētāks. Gan Ostravas arēnā, gan blakus esošajā fanu zonā viena glāze maksā 110 Čehijas kronas jeb nedaudz vairāk par četriem eiro. Netālu esošajos bāros alus ir vēl lētāks, dažviet iespējams to nopirkt par nieka diviem vai trīs eiro. Dažviet alus ir lētāks par ūdeni vai kādu citu bezalkoholisku dzērienu.

Fanu zonā pie arēnas alus tiek liets glāzē no speciālas plastmasas, par kuru tiek iekasēta depozīta cena. Vēlāk to glāzi iespējams nodot un saņemt depozīta naudu atpakaļ savā bankas kontā (skaidra nauda fanu zonā nav atļauta), taču lielākie fani izvēlās vismaz vienu glāzi paturēt atmiņai un aizvest to atpakaļ uz mājām.

Ēdiens

Speciāli izveidotajā fanu zonā pieejams arī ēdiens. Nopirkt iespējams alus uzkodas vai ātro pārtiku, kas tautā vairāk pazīstama kā “fast-food”. Atsaucoties uz vairāku līdzjūtēju teikto, ēdiens fanu zonā nav pārāk piesaistošs, jo ir arī dārgi. Piemēram, porcija ar kartupeļiem frī maksā sešus eiro, bet, lai iegādātos ko sātīgāku – picu vai burgeri – būs jāšķirās no 10 līdz 16 eiro.

Aptuveni 500 metri līdz pat diviem kilometriem no arēnas atrodās kafejnīcas, kur par daudz sapratīgāku samaksu iespējams paēst un saņemt lielāku porciju ar lielisku apkalpošanu.

Pašā arēnā arī tiek pārdots ēdiens. Parasts hotdogs izmaksās aptuveni sešus eiro, bet par uzkodām aizies mazāka summa.

Dzīvošana

Ja var ticēt līdzjūtēju teiktajam, dzīvošanas izmaksas Ostravā ir ļoti sāpīga tēma. Pat tie, kas meklēja nakšņošanas vietas vairākus mēnešus pirms pasaules čempionāta sākumā, sūdzējušies par augstajām cenām. Viesnīcas numuriņi maksā no 150 eiro par nakti, bet dzīvokļi, atkarībā no tā lieluma, bija atrodami sākot no 100 eiro. Ja kādam brauciens uz pasaules čempionātu kļuvis par spontānu lēmumu, tad dzīvesvietas atrašana Ostravā būs liels izaicinājums.

Tieši šī iemesla dēļ vairāki fani izvēlējušies naktsmītni Ostravas apkārtnē vai pat kādā no kaimiņvalstīm – Polijā vai Slovākijā. No Ostravas līdz tuvākajam robežpunktam ar Poliju ir nieka 30 kilometri, taču izmaksas krasi atšķirās, jo var noīrēt veselu māju par 100 eiro dienā.

Transports

Uz Ostravu liela daļa Latvijas fanu atceļojuši ar automašīnām, jo no galvaspilsētas Rīgas ir nedaudz vairāk par 1000 kilometriem. Iebraucot Čehijā nepieciešams iegādāties elektroniska formāta vinjeti, lai varētu pārvietoties par maksas ceļa posmiem, kuru Čehijā ir ļoti daudz. Uz 10 dienām tāda atļauja maksā aptuveni 10 eiro. Degviela Čehijā ir nedaudz lētāka kā Latvijā.

Netālu no arēnas ir vairākas bezmaksas stāvvietas, kur iespējams novietot savu mašīnu uz laiku, kamēr dodies uz hokeja spēlēm. Var gadīties, ka stāvvieta atrodas dažu kilometru attālumā. Ja nav vēlēšanās uz arēnu iet ar kājām, kursē vairāki tramvaji, kuri bieži vien ir piepildīti ar latviešu faniem. Uz septiņām dienām tiek tirgota tramvaja biļete par 10 eiro.

Taksometri

Ostravā, tāpat kā Rīgā, iespējams pasūtīt taksometru caur aplikāciju. Ir dzirdēti stāsti, ka sanākuši ieberzieni ar vadītājiem, kuri ilgstoši braukā apkārt, lai palielinātu brauciena samaksu.

 

Jāpiebilst, ka arēnā aizliegts ienest lielas somas. Speciāli tādiem gadījumiem izveidots depozīta punkts, kur par simbolisku samaksu divu eiro apmērā drīkst atstāt savu somu. Pirms un pēc spēlēm pie tādiem punktiem izveidojas garas rindas.

Portāls “Hokejazinas.com” turpinās vērot interesantus notikumus pasaules čempionāta norises vietā. lasi pie mums arī katras spēles apskatu.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisinās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)