IEPAZĪŠANĀS CASHBACK LĪDZ 100 EUR!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Ansonu novērtē: Tiesnesis turpinās DEL tiesāt vēl divas sezonas

Andris Ansons, Hokejazinas.com

Andris Ansons | Foto: Ruslans Antropovs

“29. janvārī man būs 44. spēle šosezon Vācijas hokeja līgā (DEL),” tā sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja viens no labākajiem Latvijas tiesnešiem Andris Ansons, kurš ir panācis vienošanos ar līgas vadību un apkalpos spēles arī nākamās divas sezonas.

Jau ziņojām, ka divi Latvijas tiesneši – Andris Ansons un Eduards Odiņš šosezon tiesā DEL spēles. Abi tiesneši iepriekšējās sezonās tiesāja arī KHL, bet pērnā gada februārī pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā šajā līgā vairs neturpināja darbu.

 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR

“Vācijā šosezon esmu pavadījis ap 70 dienām. Mājās biju oktobrī un novembrī, bet decembrī šeit ciemos atbrauca mana ģimene. Es neuzturos vienā pilsētā, bet braucu no vienas uz otru un dzīvoju viesnīcās. Ja starp spēlēm ir brīvas vairākas dienas, tad varu vienā pilsētā uzkavēties ilgāk vai arī laicīgāk doties uz citu, kurā notiks nākamais mačs. Janvārī tiesāju ik pa divām dienām, un slodze ir liela. Janvāra beigās man būs 44. spēle DEL šosezon. Ar Eduardu Odiņu gan nav sanācis Vācijā tiesāt kopā, un nemāku teikt, kādēļ tā. Šodien mēs abi satikāmies Franfurtē, jo viņam šeit bija spēle, savukārt man vēl tikai būs. Šī bija otrā reize šosezon, kad mums izdevās satikties.

Augustā, tiesājot Vācijas klubu pārbaudes spēles, jau sapratu, kāds šeit būs hokejs. DEL es iejutos diezgan ātri. Šeit komandas spēlē ziemeļamerikāņu stilā – skrien kā traki, spēlē ātru un fizisku hokeju, kurā ir daudz metienu un divcīņu, un, protams, arī emociju. Ir spēles, kurās nav daudz noraidījumu, taču katrs mačs ir citādāks. Taču pirmajā vietā ir spēlētāju drošība laukumā, un no šī punkta neviens nav atteicies. Sākumā ir “jānovāc” lielie pārkāpumi, tāpat uzmanību pievēršam “norautajiem” vārtu gūšanas momentiem. Neko lieku nesvilpjam, jo līdzjutēji nāk skatīties uz spēlētājiem. Līga pieder pašiem klubiem, savukārt ienākumi no biļetēm veido klubu budžetus,” stāsta Ansons.

Ansons teic, ka klubu un līgas vadība ar viņa darbu ir apmierināta, par ko liecina arī nesen panāktā vienošanās, ka Latvijas tiesnesis strādās DEL vēl divas sezonas.

“Kopumā uzskatu, ka ar manu darbu visas iesaistītās puses ir apmierinātas. Man ir panākta vienošanās līdz 2025. gada 30. aprīlim. Novembra beigās notika pārrunas, kurās nonācām pie kopsaucēja. Katra federācija tagad izvērtē, kuras valsts tiesnešus aicināt tiesāt. Vai man ir iespēja nokļūt Šveices čempionātā? Ir viens vācu tiesnesis, kurš dzīvo pie Vācijas un Šveices robežas un tiesā arī Šveicē, taču viņam ir vieglāk plānot ceļošanu nekā citiem. Tagad Eiropā ir diezgan vienkārši – paraksti līgumu, paņem čemodānu un ceļo. Nevajag nekur uzrādīt darba atļaujas vai citus dokumentus. Man ir noīrēta automašīna. Braukāšana ir nogurdinoša, īpaši tad, ja katru otro dienu ir spēle.”

Līdz ar tiesāšanu Vācijā Ansonu retāk sanāk redzēt “Optibet” hokeja līgā (OHL), taču tiesnesis norāda, ka viņam būs nozīmējumi arī Latvijā.

“Septembrī un novembrī es jau notiesāju dažas OHL spēles. Kad būšu atkal mājās februāra sākumā, esmu vienojies, ka arī tad apkalpošu spēles Latvijā. Pārāk ilgu pauzi bez spēlēm nedrīkst taisīt, jo vēlos sevi uzturēt formā nepārtraukti,” uzsvēra Ansons.

 • 5/5
  Bonuss
  SPORTA IEPAZĪŠANĀS BONUSS LĪDZ 165€ BEZMAKSAS LIKMĒS
 • 5/5
  Bonuss
  3 X 100% BEZRISKA LIKMES
 • 5/5
  Bonuss
  75€ BONUSA LIKME
Komentāri (0)