SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Ainārs Čukste: Aizsardzībā Kārlis nevienu aiz sevis neatstāj

Ainārs Čukste, Hokejazinas.com

Ainārs Čukste | FOTO: Mārtiņš Lācis

Latvijas hokeja izlases aizsarga Kārļa Čukstes tēvs Ainārs Čukste sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par dēla sniegumu pēdējos gados, kā arī raksturoja aizsarga spēles stilu un viņa īpašības.

Ainārs Čukste ikdienā strādā BS “Rīga/Centrs” (ex “Rīdzene”) sporta skolā, vadot treniņus jaunajām basketbolistēm, bet viņa trenera karjerā ir bijis darbs arī ar “TTT Rīga” klubu, kā arī ar U-18 un U-20 sieviešu izlasēm. Ainārs Čukste ir vadījis arī Latvijas sieviešu nacionālo izlasi. Dēla sniegumam tēvs seko līdzi regulāri, un klātienē apmeklēja ne tikai pasaules čempionātu Rīgā, bet arī bija devies pie Kārļa uz Čehiju, lai redzētu Triņecas kluba spēles pusfināla sērijā.

“Šādā līmenī pie tituliem tiek maz komandu un cilvēku. Vienā gadā divi sasniegumi [Kārlim Čukstem bronza pasaules čempionātā un zelts Čehijas augstākajā līgā – M.L.]. Protams, ka tas man bija patīkams pārsteigums, un prieks, ka Kārlim izdevās izcila sezona. Es bieži esmu kritisks pret daudzām lietām, bet šogad man ļoti patika kā Latvijas izlase spēlēja aizsardzībā. Sporta spēles es skatos ne tikai kā līdzjutējs, bet vērtēju arī tās caur trenera prizmu, analizējot spēles zīmējumu un kopainu. Šogad izlases sniegumā ne no viena spēlētāja neredzēju savtīgu rīcību, un es to ļoti novērtēju.

Kārlis ir no tiem aizsargiem, kurš aiz sevis nevienu neatstāj, viņš vienmēr aizsardzību piesegs un ļoti reti aizskries līdz pretinieku vārtiem. Šo spēles elementu viņam iemācīja Amerikā, un lielā mērā arī viņu salauza. Labi vai slikti, par to šobrīd nerunājam, bet līdz ar to viņam ir mazāk punktu, jo primārais uzdevums ir nodrošināt aizsardzību. Tas var atsaukties uz līgumu, jo ne visur to novērtē,” secina Ainārs Čukste.

Treneris teic, ka liela loma ir bērnu audzināšanai. Bērni ne vienmēr visu aizgūs no vecākiem, taču bērnībā ieliktie pamati un vērtības ir ļoti svarīgas, kas var atstāt ietekmi turpmākajā dzīvē. Kārlim svarīga ir disciplīna ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā.

“Katram cilvēkam ir savs redzējums, kādai ir jābūt dzīves filozofijai. Paralēles ar vecākiem es nesaskatu un arī nevienā audzēknī nemeklēju. Es vairāk ticu audzināšanas metodēm. Protams, ka var būt kādas indviduālas iezīmes no vecākiem, taču bērnu var izaudzināt ar principiem un morāles vērtībām. Šīs lietas pašas nenāk, tās ir jāmāca, un to es arī darīju ar Kārli. Es ne vienmēr esmu bijis perfekts, taču esmu centies tiekties pēc tā.

Protams, ka Kārlī ir “ielikta” audzināšana, bet esam arī strīdējušies par dažām lietām. Viņam ir savs redzējums, taču redzu viņā principus, kurus esmu centies iemācīt. Par to es esmu gandarīts. Viņam patīk organizētība, skaidrs uzdevums, taču vajag, lai treneris uzticas. Viņam nepatīk haoss, par bardaku vispār nerunāsim. Kārlis ir no tiem spēlētājiem, kuriem vajag saņemt informāciju, uzdevumus, principus un arī novērtējumu, ka darbs ir labi paveikts.”

Kārlis Čukste, Hokejazinas.com
Kārlis Čukste | FOTO: Markéta Křížová

Pēc universitātes absolvēšanas aizsargs pirms pāris gadiem mēģināja turpināt savu ceļu uz NHL, sākot ar pierakstu AHL klubā Sanhosē “Barracuda”, taču vairāk par septiņām spēlēm šajā organizācijā Kārlis neaizvadīja. Hokejista tēvs uzskata, ka tam bija savi iemesli, proti, bija brīdis, kad aizsargs priekšroku deva mācībām, nevis hokejam.

“NHL ir stereotips, ka studentus īsti neņem sastāvā, izņemot, ja tu esi superzvaigzne. Viņi uzskata, ka studentu dzīve kaitē karjerai, un nenoliedzami, daļa taisnības tajā ir, jo Amerikā visapkārt ir ballītes. Domāju, ka šāds uzskats bija arī “Barracuda” vadībai. Ņemot vērā, ka Kārlis Sanhosē uzreiz neizvēlējās, bet deva priekšroku studijām, klubs vēlāk interesi par viņu vairs neizrādīja. Kad Kārlis pats uzprasījās, kluba attieksme bija apmēram sekojoša: ja vēlies, lūdzu, sēdēsi uz beņķa. Komandas treniņos viņu slavēja, taču iespējas nedeva. Kārlis rindā bija pēdējais. Secinājums ir viens: nevajag lauzties caur durvīm, kuras tev negrib atvērt. Šī ir jāpieņem kā pieredze.”

Patlaban aizsargs ir bez līguma, taču par viņu interesi izrāda arī klubi no Eiropas līgām, kurās viņš vēl nav spēlējis. Ainārs Čukste ieskicē ne tikai hokejista plusus, bet arī dažus mīnusus.

“Svarīgi, kā uz tevi skatās komandas komplektācijas brīdī. Klubi zina viņa vērtību, īpaši tie, kuri uzsvaru liek uz aizsardzību. Kārlis šajā pasaules čempionātā palika bez punktiem, un, ja tik elementāri raugās uz hokejistu, tad viņam līguma piedāvājumi var paslīdēt garām. Es novēlu viņam atrast komandu, kurā viņš būs vajadzīgs un viņu novērtēs. Kārlim ir labas rokas, viņš var iemest vārtus, bet … Viņš nespēlē skaitliskajā vairākumā, līdz ar to punktu ir mazāk. Lai viņam izdodas!” piebilst aizsarga tēvs.

 

 

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)