Kanādas dāmas pagarinājumā izcīna PČ zelta medaļas

Par 2024. gada sieviešu pasaules hokeja čempionāta zelta medaļas ieguvējām kļuvušas kanādietes, kas finālā ar 6:5 pagarinājumā pārspēja ASV izlasi.

ASV un Kanādas izlase aizvadītajā pasaules čempionātā tikās jau apakšgrupas spēlē, kurā ar 1:0 pagarinājumā uzvaru izcīnīja ASV hokejistes.

Kanādas izlase finālā revanšējās ļoti aizraujošā un rezultatīvā spēlē. Pirmais periods noslēdzās ar rezultātu 1:1, bet pēc spēlētām 40 minūtēm uz tablo joprojām bija neizšķirts – 3:3.

Mača trešajā trešdaļā vispirms ASV panāca 4:3, perioda vidū kanādieties izlīdzināja rezultātu un arī izvirzījās vadībā ar 5:4, bet 15. minūtē ASV panāca 5:5.

Uzvaras vārtus Kanādas izlasē pagarinājuma 6. minūtē skaitliskajā vairākumā guva uzbrucēja Daniela Serdačnī.

Kanādas un ASV izlases finālā ir tikušās pēdējos četros pasaules čempionātos, bet 2019. gadā finālā spēlē ASV un Somija.

Kopš 1990. gada par pasaules čempionēm ir kļuvušas tikai divas valstsvienības – Kanādas un ASV.