ASV U-18 meiteņu izlase triumfē pasaules čempionātā

Noslēdzies 2024. gada meiteņu U-18 pasaules čempionāts hokejā, kurš no 6. līdz 14. janvārim norisinājās Šveices pilsētā Cūgā.

Finālā ASV U-18 hokejistes ar rezultātu 5:1 pārspēja Čehijas vienaudzes un izcīnīja zelta medaļas.

ASV hokejistes izcīnīja 16. medaļu U-18 PČ pēc kārtas. Viņas tikušas pie deviņiem zeltiem, sešiem sudrabiem un vienas bronzas. Savukārt, Čehijai šī kļuva par pirmo sudraba medaļu vēsturē. Iepriekš izdevās izcīnīt divas bronzas godalgas.

Cīņā par bronzu kanādietes ar 8:1 sagrāva Somijas hokejistes.

Arī Kanādas U-18 izlase 16. reizi pēc kārtas tika pie medaļām pasaules čempionātā. Šajā laika posmā kanādietes izcīnīja septiņus zeltus, septiņus sudrabus un divas bronzas.

Turnīra kopvērtējumā Zviedrijas U-18 meiteņu izlase palika 5. vietā, pozīciju zemāk ierindojās Slovākija. 7. vietu ieņēma Šveice, taču pēdējā, 8. vietā, palika Vācijas hokejistes.

Pēdējo vietu ieņēmusī Vācijas U-18 meiteņu izlase izkrīt no Elites divīzijas. Viņas vietu 2025. gada PČ ieņems Japānas hokejistes.

Par turnīra labāko vārtsardzi atzīta Aneta Senkova no Čehijas valstsvienības. Labākās aizsardzes gods un turnīra MVP balva tikusi Klojai Primerano no Kanādas, bet labākās uzbrucējas tituls piešķirts čehietei Adelai Sapovalivovai.

2025. gada meiteņu U-18 pasaules čempionāts hokejā norisināsies Somijas pilsētā Vāntā no 5. līdz 12. janvārim.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF