ASV sieviešu izlase parāda raksturu un izcīna uzvaru PČ finālā

Aizvadītajā naktī 2023. gada sieviešu pasaules hokeja čempionāta finālā ASV hokeja izlase ar rezultātu 6:3 (1:1, 1:2, 4:0) pārspēja Kanādas valstsvienību un ieguva zelta medaļas.

Pirmā perioda septītajā minīutē Marī Filīpa Pulēna vairākumā atklāja mača rezultātu, bet 19. minūtē Ebija Mērfija panāca neizšķirtu.

Otrās trešdaļas sestajā minūtē Briannne Dženere atjaunoja Kanādas izlases priekšrocību, taču devītajā minūtē Hilarija Naita izlīdzināja rezultātu. Minūti un deviņas sekundes vēlāk Dženere trešo reizi spēlē izvirzīja vadībā kanādietes.

Trešā mača nogriežņa sestajā minūtē Kerolaina Hārvija trešo reizi cīņā panāca līdzsvaru uz rezultāta tablo. 17. minūtē Hilarija Naita realizēja lielo vairākumu un jau deva priekšrocību amerikānietēm, bet vien 27 sekundes vēlāk Naitai izdevās izmantot vienas hokejistes pārsvaru un atzīmēties ar Hat-trick.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Keila Bārnsa ar precīzu metienu tukšos Kanādas valstsvienības vārtos pielika punktu mačam un čempionātam.

Erina Frenkela atvairīja 24 no 27 Kanādas metieniem, bet Anna Renē Debjēna tika galā ar 16 no 21 ASV raidījuma.

ASV izlase izcīnīja pirmo titilu kopš 2019. gada, kamēr kanādietes zelta medaļas ieguva iepriekšējos divos turnīros.