SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Miezāns par darbu “Dinamo”: Visi seši gadi aizritēja komandā, pat aizmirstot par privāto dzīvi

Bijušais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” fiziskās sagatavotības treneris Raivis Miezāns intervijā ar “Hokeja Blogs” runāja par darbu klubā un savu jauno privātpraksi.

Miezāns atklāja, ka devies uz sporta novirzienu jau pašā sākumā, lai gan neskaitījās kā treneris. Rīgas “Dinamo” viņš sāka strādāt pēc tam, kad ieguva bakalaura grādu Rīgas Stradiņa universitātē, sākotnēji darbojoties pusslodzē.

“KHL bija salīdzinoši augsts līmenis, lai sagatavotu un uzturētu sportistus tajā līmenī, tur vajadzēja iesvīst, prātot un domāt. Darbs bija grūts ar ļoti maz brīvdienām. Visi seši gadi aizritēja komandā, pat aizmirstot par privāto dzīvi,” vēstīja speciālists.

Fizioterapeits arī tagad strādā ar hokejistiem – šovasar viņš palīdzējis gatavoties Kristapam Zīlem, Oskaram Batņam, Kārlim Čukstem, Jānim Švanenbergam, Eduardam Tralmakam, Rihardam Marenim un Robertam Kaļķim. Šobrīd pie viņa trenējas tie spēlētāji, kuri nākamsezon spēlēs Ziemeļamerikā.

Miezāns stāstīja, ka parasti sadala gatavošanās posmu trīs daļās. Pirmajā posmā viņš palīdz hokejistiem sadziedēt ķermeni, vēlāk vingrinājumi tiek izpildīti ar lielāku jaudu, kā, piemēram, braukšana ar velosipēdu, vai kamanu stumšama, bet trešajā posmā sprinta vingrinājumi jau tiek izpildīti maksimāli lielā ātrumā.

Treniņu programmu Miezāns gatavo katram hokejistam individuāli, atkarībā no viņu fiziskās sagatavotības. Speciālists atklāja, ka, piemēram, Oskara Batņas programma, kuru viņam deva klubs Somijā, īpaši neatšķiras no paša Miezāna plāniem, kā rezultātā izmaiņas nebija jāveic.

Miezāns savā privātpraksē strādā ne tikai ar hokejistiem, bet arī ar futbolistiem, basketbolistiem, regbijistiem, golferiem un citu sporta veidu pārstāvjiem, taču darbu ar hokejistiem viņš nosauca par saldo ēdienu.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Hokeja Blogs

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)