Jakam 1+1, Dinamo piekāpjas “Sochi”

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā Rīgas “Dinamo” ar rezultātu 2:3 papildlaikā piekāpās Jāņa Jaka pārstāvētajai HK “Sochi”.

“Dinamo” nonāca iedzinējos jau pēc nospēlētām 80 sekundēm, kad atlēkušo ripu vārtu priekšā ieguva Dmitrijs Kolgotins, kurš nekļūdīgi raidīja ripu vārtos – 1:0. Mača astotajā minūtē uzbrukuma zonā ieslidoja Dārziņš un asi piespēlēja Jeļisejevam, kurš izdarīja spēcīgu metienu, pārspējot Magnusu Helbergu – 1:1. Astoņas minūtes pirms pirmā perioda beigām, Soču vienībai spēlējot vairākumā četratā pret trijiem, Jaks izpildīja jaudīgu metienu no zilās līnijas, pēc kura pielabošanas Juhanu Matsonu pārspēja Ņikita Feoktistovs.

Otrais periods aizritēja kaujinieciskā garā, komandām vārtus neiekarojot. 15.minūtē ar pretiniekiem dūres izvicināja Gints Meija un Daniels Bērziņš. Par kautiņa iniciēšanu “Soči” komanda bija spiesta spēlēt divas minūtes mazākumā, taču rīdzinieki vairākumu realizēt nespēja. Rīdzinieki nespēja izmantot arī pretinieku noraidījumu par nesportisku pārkāpumu trešdaļas priekšpēdējā minūtē.

Spēka spēles netrūka arī trešajā trešdaļā. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Jeļisejevs noķēra pretinieku vārtsargu pretkustībā un panāca 2:2. Pamatlaika pēdējās divas minūtes “Dinamo” spēlēja vairākumā, taču vairākuma realizācija piekliboja arī šoreiz. Cīņa turpinājās pagarinājumā, kura ievadā divu minūšu sodu par nesportisku pārkāpumu saņēma Jeļisejevs. Papildlaika otrajā minūtē Jaks izpildīja metienu no zilās līnijas, ripai tomēr knapi nonākot vārtos – 3:2. Uzvaras vārtu guvums ieskaitīts Jakam, lai gan vārtus svinēja Feoktistovs. Viņš gan ripu skāra pēc tam, kad tā jau bija nonākusi vārtos.

Jaks šajā duelī uz ledus pavadīja 21 minūti un 53 sekundes, četrreiz meta pa vārtiem un izpildīja vienu spēka paņēmienu. Latviešu aizsargs šosezon 16 spēlēs guvis trīs vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles.

Pēc aizvadītām 16 spēlēm Rīgas “Dinamo” Rietumu konferencē ar 13 izcīnītiem punktiem ieņem devīto vietu, bet “Sochi” ar desmit punktiem atrodas pēdējā 12.vietā komandu. Tālāk Rīgas “Dinamo” komanda aizvadīs divas mājas spēles, tiekoties ar Novosibirskas “Sibir” un Ņižņekamskas “Neftekhimik”.

Autors: hokejazinas.com Avots: Hokejaziņas.com