Lietuva sīvā cīņā apspēlē Rumāniju

Šodien Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā tika aizvadīta 1A divīzijas pasaules čempionātā spēle starp Lietuvas un Rumānijas izlasēm. Ar rezultātu 5:4 (0:2, 3:1, 2:1) uzvaru izcīnīja Lietuvas hokejisti.

Šī uzvara garantēja Lietuvai bronzas medaļas.

Ceturtajā minūtē Rumānijas naturalizētais krievs Jevgēņijs Skačkovs atklāja rezultātu, pārspējot bijušo Rīgas “Dinamo” vārtsargu Mantu Armali. Sešas minūtes vēlāk, Tamašs Rīzsegs mazākumā dubultoja rumāņu pārsvaru.

Otrajā trešdaļā trīs minūšu laikā lietuvieši guva divus vārtus. No sākuma izcēlās Eimants Noreika, bet pēc tam precīzs bija Jaunius Jasinevičius. Nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz trešdaļas beigām, Zombors Molnars izvirzīja Rumāniju vadībā, taču pusotru minūti vēlāk Tadas Kumeliauskas panāca izlīdzinājumu.

Trešā perioda sākumā Emilijus Kumeliauskas pirmo reizi mačā izvirzīja lietuviešus vadībā. Vēl pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo bija jau 5:3, kad Paulius Gintautas no viduszonas pārspēja Patriku Polcu. Perioda vidū Silards Rokali apspēlēja Armali, panākot 4:5.

Vakardien jau kļuva zināms, ka vienu no divām ceļazīmēm uz Elites divīziju ieguva Slovēnijas izlasi. Ar sešiem punktiem pēc trim spēlēm 2. vietu ieņem Ungārijas izlase, 4. vietā ar trim punktiem trīs spēlēs Koreja, un pēdējā 5. vietā Rumānijas izlase, kas trīs spēlēs punktus nav izcīnījusi.

Rītdien, 8. maijā, būs pēdējā spēles diena, tiekoties Slovēnijai ar Koreju un Ungārijai ar Rumāniju.