Latvijas U-18 izlases treneris Ozols: Uz PČ brauksim ar domu uzvarēt

Latvijas U-18 hokeja izlase nākamajā nedēļā (23. aprīlī) uzsāks dalību U-18 pasaules čempionātā elites divīzijā. Pirms atbildīgā turnīra ar savām pārdomām intervijā Latvijas Hokeja federācijai (LHF) dalījās Latvijas U-18 valstsvienības galvenā trenera Oļega Sorokina asistents Juris Ozols.

”Izskatās, ka sastāvā būs ne tikai 2004., 2005., bet arī kādi 2006. gada spēlētāji,” atklāja Ozols. ”Komanda būs diezgan sabalansēta. Es neteiktu, ka viņi ir labāki vai sliktāki nekā iepriekšējie gadi, kas mums ir bijuši. Darbs ir ieguldīts. Mēs vēl turpinām kaut kādas nianses slīpēt.”

Treneris norādīja, ka spēlētāji esot ļoti labā līmenī. Jo īpaši viņš izcēla Zviedrijā spēlējošos uzbrucējus Danu Ločmeli un Sandi Vilmani. ”Skaidrs, kāpēc viņi [Ločmelis un Vilmanis] tur ir, bet mums arī vietējie čaļi ir ļoti labi. Mēs nebraucam uz turieni vienkārši nospēlēt. Mēs braucam reāli cīnīties par uzvarām.”

”Mums tagad bija pārbaudes spēles ar Latvijas izlasi. Vēl mēs pārbaudām visus spēlētājus, tostarp tuvākās rezerves. Skatāmies, kurš varētu aizbraukt un kurš nevarētu,” norādīja Ozols. ”Tur iet process. Uz Čehiju jau mēs brauksim ar sastāvu. Būs draudzības spēle ar Čehiju. Pēc tam brauksim jau uz čempionātu. Tur jau jābūt gataviem.”

Treneris kā Latvijas U-18 izlases stirpo pusi izcēla uzbrukumu. ”Noteikti uzbrukums, noteikti uzbrukums. Aizsardzība – mums ir gados jauni puiši – daudz ir arī 2005. un 2006. gadā dzimušie. Tā viņiem ir laba pieredze. Es domāju, ka nav pareizi skatīties uz gadiem,” teica Ozols, kurš uzsvēra, ka kādā gadā dzimušie spēlētāji nav sliktāki vai labāki par citiem.

”Uz pasaules čempionātu visi brauc uzvarēt. Mēs arī braucam ar tādu domu. Varbūt kāds domā, ka vienkārši aizbraucam, super elites līga, bet tā nav,” atzina U-18 izlases treneris. ”Mūsu, mans vistiešākais, uzdevums ir čaļu attīstība. Tas ir tas, uz ko mēs ejam.”

Ozols norādīja, ka viens no mērķiem ir parādīt, kādā līmenī hokejisti var nospēlēt. ”Parādīt viņus tur – kādā līmenī viņi var nospēlēt. Es domāju, kā tā ir viņiem tāda skatuvīte sevi parādīt, bet, kā mēs sakām, ne ar kaut kādām muļķībām. Parādīt pareizu hokeju, lai Tevi novērtē un lai ierauga.”

Latvijas U-18 izlase pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā ar Zviedrijas, Somijas un Šveices valstsvienībām. Pirmo maču turnīrā mūsu hokejisti aizvadīs 23. aprīlī pret Zviedrijas vienaudžiem. Spēles sākums paredzēts 19:30.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF

Komentāri (0)