IIHF Slavas Zālē tiek iekļauts Latvijas izlases treneris un Jāgrs

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) iekļāvusi Slavas Zālē vairākus jaunus dalībniekus.

Slavas Zāli papildina Latvijas hokeja izlases treneris Petteri Nummelins (Somija), Jaromīrs Jāgrs (Čehija), Kenijs Jonsons (Zviedrija), Igors Liba (Slovākija), Jaroslavs Pūzars (Čehija) un Raiens Smaits (Kanāda), kā arī sieviete Natālija Darvics (ASV).

Šobrīd IIHF Slavas Zālē, kas tika izveidota 1997. gadā, kopumā iekļauti 244 dalībnieki.

 

Latvijas izlases treneris Nummelins uz ceremoniju nevarēja ierasties, tādēļ viņa vietā uz skatuves kāpa dēls Renē. Nummelins pārstāvēja Somijas izlasi 15 pasaules čempionātos. Debiju viņš piedzīvoja 1995. gada PČ, palīdzot Somijai izcīnīt pirmo zeltu vēsturē. Bijušā aizsarga kontā ir pasaules čempionāta zelts, četras sudraba godalgas, kā arī divas bronzas medaļas. Tāpat soms ir izcīnījis sudraba medaļu Olimpiskajās spēlēs.

52 gadus vecais Jāgrs Čehijas izlasi pārstāvēja laika posmā no 1990. līdz 2015. gadam. Viņš izcīnījis vienu zelta medaļu Olimpiskajās spēlēs, vienu OS bronzu, divus zeltus pasaules čempionātā un divas bronzas PČ.

Aizsargs Jonsons spēlējis Zviedrijas izlases rindās septiņos pasaules čempionātos un trīs Olimpiskajās spēlēs. Viņš 1994. un 2006. gadā izcīnīja OS zeltu, bet 2006. gada pasaules čempionātā Rīgā ieguva zelta medaļu. Zīmīgi, ka Slavas Zālē iekļauts arī viņa brālis Jorgens.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)