IIHF paziņo 2024. gada PČ kalendāru

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) paziņojusi 2024. gada pasaules hokeja čempionāta kalendāru, vēstīts federācijas oficiālajā mājaslapā.

Latvijas izlase turnīru aizvadīs B grupā Čehijas pilsētā Ostravā un spēkosies ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV valstsvienībām.

Tikmēr Prāgā A grupā cīņu aizvadīs Somijas, Kanādas, Šveices, Čehijas, Dānijas, Norvēģijas, Austrijas un Lielbritānijas komandas.

Grupu turnīrs norisināsies no 10. līdz 21. maijam. Ceturtdaļfināla spēles paredzētas 23. maijā, bet pusfināla mači notiks 25. maijā. Finālspēle un cīņa par bronzas godalgām tiks aizvadīta 26. maijā.

Hokejazinas.com” iepriekš ziņoja, ka Latvijas hokeja izlase 2023. gada pasaules čempionāta spēlē par bronzas medaļu ar rezultātu 4:3 papildlaikā izcīnīja uzvaru pār ASV komandu. Latvijas valstsvienība aizvadīja labāko turnīru tās vēsturē. Iepriekš labākais sasniegums izlasei bija septītā vieta, ko izdevās sasniegt jau pirmajā A grupas čempionātā 1997. gadā.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar zaudējumu Kanādas un Slovākijas izlasēm, bet izcīnīja piecas uzvaras atlikušajos grupu turnīra mačos, pirmo reizi vēsturē apspēlējot Čehijas valstsvienību, kā arī pieveicot Norvēģijas, Slovēnijas, Kazahstānas un Šveices komandas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pārspēja Zviedrijas izlasi, bet pusfinālā sīvā cīņā piekāpās Kanādas vienībai.