Zināmi PČ 1/4 fināla pāri – Latvijai trešais mēģinājums pret Zviedriju

Pēc pēdējām grupu turnīra spēlēm zināmi 2023. gada pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfināla pāri.

Ceturtdien plkst. 16:20 Šveices izlase Rīgā tiksies ar Vācijas valstsvienību. Šveicieši šajā turnīrā izcīnījuši sešas uzvaras un piedzīvojuši vienu neveiksmi papildlaikā. Vācija, kas čempionāta sākumā piedzīvoja trīs zaudējumus, grupu turnīru pabeidza ar četriem panākumiem.

Tikmēr Tamperē ASV valstsvienība cīnīsies ar Čehijas izlasi. Amerikāņi turnīrā izcīnījuši sešus panākumus, kā arī vienreiz zaudējuši papildlaikā, taču Čehija četras reizes pametusi laukumu kā uzvarētāja, vienu reizi zaudējusi papildlaikā, kā arī divas reizes pamatlaikā.

Vakara spēli plkst. 20:20 Tamperē aizvadīs Somijas un Kanādas izlases. Kanāda turnīrā izcīnījusi piecas uzvaras, kā arī pa reizei zaudējusi pamatlaikā un pēcspēles metienos. Arī Somija izcēlusies ar identisku bilanci. Jāpiemin, ka šī cīņa ir iepriekšējo trīs čempionātu fināla atkārtojums.

Visbeidzot, plkst. 20:20 Latvijas hokeja izlase krustos nūjas ar Zviedrijas valstsvienību. Zviedri grupu turnīru noslēdza ar sešiem panākumiem no kuriem viens tika izcīnīts pēcspēles metienos, kā arī vienu zaudējumu papildlaikā. Tikmēr Latvijas izlase izcīnīja trīs uzvaras pamatlaikā, divas papildlaikā, kā arī divreiz zaudēja pamatlaikā. Visi pieci panākumi tika izcīnīti pēdējās piecās spēlēs.

Latvijas valstsvienība ar Zviedriju iepriekš tikusies divos pasaules čempionāta ceturtdaļfinālos. Zviedrijas valstsvienība 2004. gadā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 4:1, bet 2018. gadā zviedri svinēja panākumu ar rezultātu 3:2.

plkst. 16:20 | Šveice – Vācija

plkst. 16:20 | ASV – Čehija

plkst. 20:20 | Kanāda – Somija

plkst. 20:20 | Zviedrija – Latvija