Vācijas izlase divreiz atspēlējas un izcīna vietu PČ finālā (VIDEO)

Šovakar 2023. gada pasaules hokeja čempionāta pusfināla spēlē Vācijas izlase ar rezultātu 4:3 (2:2, 0:1, 1:0, 1:0) papildlaikā pārspēja ASV valstsvienību un iekļuva turnīra finālā.

Pirmā perioda sākumā amerikāņi rādīja labāku spēli un jau otrajā minūtē Alekss Taks pēc lieliskas Drū O’Konora piespēles atklāja mača rezultātu. Ceturtajā minūtē Roko Grimaldi ar spēcīgu šāvienu dubultoja ASV pārsvaru.

Vācieši gan nemeta plinti krūmos – 13. minūtē Frederiks Tifelss vairākumā vārtu priekšā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet 17. minūtē Maksimilians Szubers ar lielisku plaukstas metienu panāca izlīdzinājumu.

Otrās trešdaļas devītajā minūtē Maikls Eisimonts spēja pirmais tikt pie ripas vācu vārtu priekšā un vēlreiz deva priekšrocību ASV izlasei.

Trešā mača nogriežņa 19. minūtē vācieši vēlreiz spēja panākt neizšķirtu – Markuss Nēbelss pie pretinieku vārtiem savāca atlēkušo ripu un to ieraidīja vārtos.

Papildlaika astotajā minūtē Frederiks Tifelss ar lielisku izgājienu izrāva uzvaru vāciešiem.

Matiass Nīderbergers tika galā ar 30 no 33 ASV valstsvienības raidījumiem, bet Keisijs Desmits atvairīja 22 no 26 Vācijas izlases metieniem.

Vācijas izlase finālā tiksies ar Kanādas valstsvienību. Vācieši pirmo reizi kopš 1930. gada spēlēs finālā. Finālspēle sāksies plkst. 20:20.

Tikmēr ASV piedzīvoja pirmo zaudējumu turnīrā un par bronzas medaļu cīnīsies ar Latviju. Mača sākums paredzēts plkst. 15:20.