Šveice apspēlē Čehiju, zviedri papildlaikā uzveic somus (VIDEO)

Čehijā šodien noslēdzās Eirotūres pēdējais posms “Czech Hockey Games”. Pēdējā spēļu dienā Šveices valstsvienība ar 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) pārspēja turnīra mājinieci Čehiju. Abas izlases 2023. gada pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā kopā ar Latvijas valstsvienību.

Mihals Kempnijs jau 29. sekundē izvirzīja mājiniekus vadībā (1:0), bet Gētans Hāss, realizējot skaitlisko vairākumu, septītajā minūtē panāca izlīdzinājumu – 1:1. Romeins Lefels 33. minūtē vairākumā izvirzīja šveiciešus pirmoreiz mačā vadībā (2:1), taču Jirži Smejkals trešā perioda 12. sekundē, atbildot ar gūtiem vārtiem vairākumā, atjaunoja līdzsvaru – 2:2.

Laukuma saimnieku prieki gan nebija ilgi – 46. minūtē Marko Miranda, spēlējot vienādos sastāvos, atguva Šveices valstsvienībai vadību (3:2). Čehijas izlase jau trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja vārtsargu Karelu Vejmelku pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr nespēja izglābties no zaudējuma.

Uzvarētāju sastāvā pa diviem punktiem sakrāja Hāss un Lefels (abiem pa 1+1). Mājinieku rindās rezultatīvākais ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli bija Smejkals. Tāpat divi punkti arī Filipa Člapīka rēķinā (0+2).

Šveices izlases vārtos Roberts Maiers atvairīja 19 no 21 (90,48%) pretinieku metiena. Tikmēr Čehijas valstsvienības vārtsargs Vejmelka tika galā ar 25 no 28 (89,29%) šveiciešu metieniem.

Savukārt dienas pirmajā spēlē Zviedrijas hokejisti papildlaikā ar 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 1:0) pieveica Somijas izlasi.

Andrē Petersons 13. minūtē izvirzīja zviedrus vadībā (1:0), bet 27. minūtē Tēmu Hartikainens, realizējot vairākumu, panāca neizšķirtu – 1:1. Lai gan Henriks Tēmerness 37. minūtē atguva Zviredrijas izlasei minimālu pārsvaru (2:1), Anti Suomela 25 sekundes līdz otrā perioda beigām atjaunoja līdzsvaru – 2:2.

Ahti Oksanens 43. minūtē, gūstot vārtus mazākumā, pirmoreiz mačā izvirzīja Somijas valstsvienību vadībā (3:2), bet Fabians Zeterlunds 57. minūtē vairākumā panāca 3:3. Pagarinājuma 88. sekundē Pērs Lindholms zviedriem izrāva uzvaru – 4:3.

Zviedrijas izlases rindās rezultatīvāko spēlētāju godu dalīja Petersons un Linholms (abiem 1+1). Tāpat pa diviem punktiem uzvarētāju sastāvā sakrāja arī Lūkass Reimonds un Oskars Lindbergs (abiem 0+2). Somu rindās nevienam hokejistam neizdevās tikt pie vismaz diviem punktiem.

Zviedrijas valstsvienības vārtus sargāja Jespers Valsteds, kurš tika galā ar 22 no 25 (88%) pretinieku metieniem. Savukārt Somijas izlases vārtsargs Kristiāns Heljanko neitralizēja 30 no 34 (88,24%) zviedru metieniem.

“Czech Hockey Games” kopvērtējumā ar sešiem izcīnītiem punktiem trīs spēlēs triumfēja Šveices valstsvienība. Otrajā vietā ar pieciem punktiem palika Eirotūres uzvarētāja Zviedrija, bet trešo vietu, izcīnot četrus punktus, ieguva mājinieki čehi. Savukārt pēdējā vietā ar trīs punktiem finišēja somi.

Visām četrām izlasēm šīs bija pēdējās pārbaudes spēles pirms 2023. gada pasaules čempionāta. Turnīrs norisināsies no 12. līdz 28. maijam (Tamperē un Rīgā).

Somijas un Zviedrijas izlases spēlēs A apakšgrupā (Tamperē), cīnoties ar ASV, Vācijas, Dānijas, Francijas, Austrijas un Ungārijas hokejistiem.

Savukārt Čehijas un Šveices valstsvienības spēlēs B apakšgrupā (Rīgā), krustojot nūjas ar Kanādas, Slovākijas, Latvijas, Norvēģijas, Kazahstānas un Slovēnijas hokejistiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz