Somijas izlase ātri ielaiž, bet izmoka uzvaru pār Franciju (VIDEO)

Šovakar 2023. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēlē Somijas izlase ar rezultātu 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) pārspēja Francijas valstsvienību.

Pirmā perioda otrajā minūtē Francijas izlases aizsargs Florians Sakašvilli ar metienu no laukuma stūra atklāja mača rezultātu, bet piektajā minūtē Harri Pesonens pirmais tika pie atlēkušās ripas un panāca neizšķirtu.

Otrās trešdaļas ceturtajā minūtē Ahti Oksanens no asa leņķa raidīja ripu virs Juliana Junkas pleca un izvirzīja vadībā Somijas valstsvienību, taču devītajā minūtē Džastins Addamo pielika nūju Hugo Galē piespēlei un izlīdzināja spēles rezultātu.

Otrā perioda 12. minūtē Marko Antila izlauzās cauri Francijas aizsardzībai un vēlreiz deva priekšrocību somiem, bet trešā mača nogriežņa piektajā minūtē Tēmu Hartikainens dubultoja Somijas izlases pārsvaru.

Trešās trešdaļas devītajā minūtē Šarls Bertrāns samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet minūti pirms pamatlaika beigām Sakari Manninens pielika punktu spēlei ar precīzu metienu tukšos Francijas valstsvienības vārtos.

Emīls Larmi atvairīja 19 no 22 Francijas izlases metieniem, bet Julians Junka tika galā ar 27 no 31 Somijas valstsvienības raidījumiem.

Nākamā spēle somiem paredzēta 19. maijā, plkst. 16:20 pret Ungārijas izlasi, bet Francijas valstsvienība 20. maijā plkst. 20:20 krustos nūjas ar Zviedrijas hokejistiem.