Somija neatstāj izredzes un sagrauj Ungāriju (VIDEO)

Šodien 2023. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēlē mājiniece Somijas izlase ar rezultātu 7:1 (1:0, 1:1, 5:0) sagrāva Ungārijas valstsvienību.

Pirmā perioda vidusdaļā Mikko Lehtonens atklāja rezultātu. Nākamie vārti tika gūti 11 minūtes vēlāk, kad otrā perioda 4. minūtē ungāru vārtsargu pārspēja Kāpo Kako. Pēc trīs minūtēm Bālažs Seboks samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Trešajā periodā somi saprata, ka ir jāmaina spēles gaita un pirmajās trīs minūtēs guva divus vārtus. No sākuma, 51. sekundē, izcēlās Ate Ohtamā, bet pēc tam Tēmu Hartikainens. Septītajā minūtē Kasperi Kapanens ar metienu no iemetiena apļa panāca 5:1. Nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām, Valteri Mērela ieraidīja sesto ripu ungāru vārtos. Pēdējā minūtē punktu mačam pielika Joels Armija, gūstot Somijas piektos vārtus periodā.

Somijas vārtus sargāja Jussi Olkinuora, atvairot 12 no 13 metieniem. Tikmēr, Ungārijas vārtus sargājošais Bencs Bāližs tika galā ar 37 no 44 metieniem.

Ungārijas izlase nākamo spēli aizvadīs svētdien, 21. maijā, pret Vācijas izlasi. Savukārt, Somija rītdien, 19. maijā, spēkosies ar Austrijas izlasi.