Somija grauj Dāniju pēdējā PČ grupu turnīra spēlē (VIDEO)

Šodien 2023. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēlē Somijas izlase ar rezultātu 7:1 (3:0, 3:0, 1:1) pārspēja Dānijas valstsvienību.

Jau pirmā perioda trešajā minūtē mača rezultātu atklāja Somijas izlases kapteinis Marko Antila, nepilnu minūti vēlāk Atte Ohtamā dubultoja mājinieku pārsvaru, bet 19. minūtē Ville Pokka izcēlās ar trešo somu precīzo metienu.

Otro periodu somi iesāka līdzīgi – jau trešajā minūtē Hanness Bjorninens palielināja pārsvaru līdz četrām ripām, 16. minūtē Juho Lammiko mazākumā ieraidīja piekto ripu dāņu vārtos, bet 19. minūtē Kasperi Kapanens panāca 6:0.

Trešā mača nogriežņa trešajā minūtē Nikolass Matinpalo septīto reizi sagrāva Dānijas cietoksni, bet vien 12 sekundes vēlāk Nikolajs Īlerss guva dāņu goda vārtus.

Emīls Larmi atvairīja 13 no 14 Dānijas izlases metieniem, bet Georgs Sorensens tika galā ar 40 no 47 Somijas valstsvienības raidījumiem.

Somijas izlase grupu turnīru noslēdza trešajā vietā ar 16 punktiem septiņās spēlēs, bet dāņi ar astoņiem punktiem septiņos mačos pabeidza čempionātu kā piektie A grupā.

Ceturtdaļfinālā Somijas izlase cīnīsies pret Kanādas valstsvienību, kas ir pagājušo trīs čempionātu fināla atkārtojums. Mačs paredzēts ceturtdien, 25. maijā, plkst. 20:20.