Slovēnija izcīna uzvaru pret Dāniju, ASV samet sešas ripas Vācijai

Gatavojoties 2023. gada pasaules hokeja čempionātam, uzvaras pārbaudes spēlēs šodien izcīnīja ASV un Slovēnijas valstsvienības.

Slovēnija viesos apspēlēja Dānijas izlasi ar 3:1 (1:0, 2:1, 0:0).

Pirmā perioda vidū Slovēnijas kapteinis Jans Urbass atklāja atklāja rezultātu. Otrās trešdaļas sākumā Niks Olesens panāca izlīdzinājumu, taču tam sekoja divi slovēņu bezatbildes vārti. No sākuma Jans Drozgs atguva vadību, bet sešas minūtes vēlāk Kristjans Čepons uzstādīja mača gala rezultātu.

Abām komandām šī kļuva par pēdējo pārbaudes spēli.

ASV izlase Vācijas pilsētā Minhenē ar 6:3 (2:0, 1:0, 3:3) apspēlēja mājinieci.

Spēles 13. minūtē ASV izlases aizsargs Ronijs Atards atklāja rezultātu. Divas minūtes vēlāk uzbrucējs Drjū O’Konors dubultoja pārsvaru. Otrās trešdaļas vidū Konors Garlands panāca 3:0. Trešdaļas 15. minūtē Alekss Taks (ASV) un Tobiass Forlers (Vācija) izvicināja dūres, par ko katrs saņēma 15 soda minūtes un noraidījumu līdz spēles beigām.

Trešajā periodā Vācija centās panākt izlīdzinājumu, Dominikam Kahunam gūstot divus vārtus, taču O’Konors ar savu otro vārtu guvumu patraucēja vāciešiem tikt līdz neizšķirtam. Vācijas uzbrucējs Daniels Fišbuhs spēja ieraidīt trešo ripu ASV vārtos, taču jau pēc minūtes Rokko Grimaldi panāca 5:3. Pusotru minūti līdz finālsirēnai, Semijs Volkers ieraidīja ripu tukšos Vācijas vārtos.

Vācijas vārtus visas spēles garumā sargāja Matiass Nīderbergers, atvairot 28 no 33 metieniem. ASV izlases vārtus pirmo pusi sargāja Keisijs DeSmits, atvairot visus desmit metienus. Spēles vidū viņu nomainīja Kals Pītersens un tika galā ar pieciem metieniem no astoņiem.

ASV šī bija vienīgā pārbaudes spēle pirms pasaules čempionāta. Vācija sagatavošanās posma laikā aizvadīja septiņas spēles, izcīnot trīs uzvaras.