Slovēņi izcīna trešo uzvaru četrās spēlēs, norvēģi izpilda tikai 11 metienus

Trešo uzvaru četrās aizvadītajās pārbaudes spēlēs, gatavojoties 2023. gada pasaules čempionātam, ceturtdien izcīnīja Slovēnijas izlase. Tikmēr ceturto zaudējumu četros mačos piedzīvoja Norvēģijas valstsvienība.

Slovēnijas hokejisti savā laukumā ar 4:2 (1:0, 3:1, 0:1) apspēlēja Itālijas izlasi.

Blažs Gregorcs 14. minūtē izvirzīja slovēņus vadībā (1:0), bet Daniels Tedesco otrā perioda 30. sekundē atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 1:1. Otrā perioda turpinājumā, izceļoties Nikam Simšičam, Lukam Maveram un Kenam Ograjenšekam, gan mājinieki panāca 4:1 un ielika nopietnus pamatus uzvarai. 47. minūtē Tedesco guva savus otros vārtus mačā un panāca 2:4.

Slovēņu rindās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli atzīmējās Mavers. Tikmēr pa divām rezultatīvām piespēlēm nopelnīja Anžē Kuralts un Blažs Tomaževičs. Savukārt zaudētāju sastāvā produktīvākais bija divu vārtu autors Tedesco.

Piektdien (pulksten 14:00) abas izlases mērosies ar spēkiem atkārtoti.

Tikmēr citā pārbaudes mačā Zviedrijas izlase mājās ar 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) sakāva Norvēģijas valstsvienību.

Samuels Johansons jau 17. sekundē atklāja mača rezultātu, bet pirmā perioda turpinājumā rezultāts vairs nemainījās. Otrajā trešdaļā zviedri, precīziem esot Isakam Brenstrēmam, jau pieminētajam Johansonam un Jakobam de la Rousam, panāca 4:0 un izšķīra spēles likteni. Trešā perioda vidū Patriks Karlkvists iemeta piekto ripu norvēģu vārtos – 5:0.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar trīs punktiem (0+3) bija Markuss Sorensens. Divi vārti Johansona rēķinā. Tikmēr ar vienu precīzu metienu un rezultatīvu piespēli atzīmējās de la Rouss.

Zviedrijas izlases vārtos sauso spēli aizvadīja Jakobs Johansons, kurš atvairīja visus 11 (100%) pretinieku izdarītos metienus. Norvēģijas valstsvienības vārtu vīrs Henriks Haukelands neitralizēja 25 no 30 (83,33%) sāncenšu metieniem.

Abas komandas savā starpā tikās otro reizi divās dienās. Zviedri vakar svinēja panākumu vien papildlaikā (4:3).

Norvēģijas izlase četrās aizvadītajās pārbaudes spēlēs ir piedzīvojusi četrus zaudējumus. Turklāt norvēģi divreiz palikuši sausā. Jāņem gan vērā, ka viņi ir spēlējuši pret spēcīgām pretiniecēm – Somiju un Zviedriju.

Zviedri pārbaudes spēļu ciklu līdz šim aizvadījuši nevainojami – skandināvi četros mačos izcīnījuši četras uzvaras.

Norvēģijas un Slovēnijas hokejisti gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā ar Latvijas valstsvienību.

Autors: Rainers Rogs Avots: Swehockey