SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Medijs: Šobrīd pārdota tikai puse PČ biļešu

Šobrīd izdevies pārdot tikai pusi biļešu, kas pieejamas uz 2023. gada pasaules hokeja čempionātu Rīgā, vēsta vietne “LSM.lv“.

Turnīra Rīgas organizatoriskās komitejas priekšsēdētājs Edgars Buncis sprieda, ka šīs problēmas radušās tāpēc, ka, atšķirībā no Somijas, biļešu cenā iekļauts pievienotās vērtības nodoklis 21% apmērā.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!

“Somijā tāda papildu izmaksas pozīcija nav. Tā mēs pakāpeniski nonākam, ka arēnā kopējais pārdodamo vietu skaits būs no desmit tūkstošiem maksimāli iespējamajiem, es rēķinos ar septiņiem tūkstošiem [vietu] pilnā arēnā, jo visas pārējās vietas aiziet tieši organizatoriskajām vajadzībām,” sacīja Buncis. “Situācijā, kad valsts un pašvaldība sedz čempionāta izmaksas, skaidrs, ka jebkura pārdotā biļetei kaut vai par vienu, diviem vai pieciem eiro jau ir peļņa,” uzskatīja Buncis.

Čempionāta organizētāji jau samazinājuši biļešu cenas – iepriekš lētākās biļetes par sēdvietu bija iespējams iegādāties par 89 eiro, taču tagad tie ir vien 49 eiro.

Tāpat, nav skaidrs, vai būs iespējams izvēlēties stāvvietu biļetes, kuru cena septembrī tika paredzēta 30 eiro apmērā. “LSM” skaidro, nav iemesla piedāvāt stāvvietas, ja joprojām iespējams iegādāties daudz sēdvietu.

Buncis arī skaidroja, ka biļešu cenas būtu vēl zemākas, ja tiktu piešķirti sākotnēji prasītie divi miljoni eiro no valsts budžeta līdzekļiem. Jāpiemin, ka šobrīd vēl nav saņemts prasītais valsts finansējums 750 tūkstošu eiro apmērā.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Deck Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: LSM

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)